Długotrwała i skuteczna ochrona lakieru samochodowego

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Długotrwała i skuteczna ochrona lakieru samochodowego

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Lakier jest pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę w samochodzie. Niestety, w obecnych czasach jest on bardzo narażony na uszkodzenia, które potrafią kompletnie zniszczyć piękno auta, dlatego też bardzo ważne jest jego odpowiednie zabezpieczenie.

Problemy właścicieli nowych i starszych aut

Zacznijmy od właścicieli, którzy w ostatnich latach nabyli nowe auta prosto z salonu. Wszystkie te samochody posiadają lakier, który powstał na bazie wody. Wszystko przez unijny zakaz używania substancji takich jak ołów czy toluen do produkcji lakierów. To oznacza, ze jest on o wiele miększy, a przez to znacznie bardziej podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Z kolei właściciele leciwych pojazdów mają problem z utrzymaniem ich głębi koloru, głównie z powodu niekorzystnego wpływu promieni słonecznych na auto. Jest jednak rozwiązanie, które bardzo pomaga w utrzymaniu nieskazitelnego wyglądu lakieru – jest nim zabezpieczenie ceramiczne samochodu warszawa.

Czym jest ceramika na samochód?

Jest to powłoka, która stworzona została z wykorzystaniem nanotechnologii. Jej zadaniem jest „związanie się” z lakierem samochodowym, w wyniku czego powstaje warstwa ochronna lakieru o grubości kilku mikronów. Warto tutaj od razu wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są zarówno powłoki tańsze jak i droższe. Oczywiście im większa cena tym dłuższa ochrona, która może wynosić nawet do dziesięciu lat (standardowa powłoka utrzymuje się na aucie przez około rok). 

Dlaczego warto zabezpieczyć lakier?

Przede wszystkim – ochrona lakieru. Jest on codziennie narażony na bardzo wiele czynników mogących go trwale uszkodzić. Zalicza się do nich promieniowanie UV, agresywną chemię, sól drogową oraz ptasie odchody. Te ostatnie potrafią doprowadzić do trwałych nadżerek na lakierze w bardzo krótkim czasie, dlatego tak ważne jest ich jak najszybsze usuwanie z powierzchni samochodu. Warto jednak powiedzieć, że właściciele aut, którzy zdecydowali się na ceramiczną ochronę lakieru jako największą jej zaletę wskazują nowy wygląd auta. Ceramika wydobywa głębię lakieru i doskonały połysk. Lakier staje się szklisty. Kolejną olbrzymią zaletą jest fakt, że aplikacja ceramiki nadaje samochodowi właściwości hydrofobowe. To z kolei sprawia, że na aucie nie zatrzymuje się woda oraz zanieczyszczenia. Wizyty na myjniach samochodowych zatem będą zdecydowanie rzadsze oraz tańsze. 

Czy warto wybrać zabezpieczenie ceramiczne?

Jak widać z tego artykułu, zdecydowanie warto. Rozwiązanie to ma bardzo wiele olbrzymich zalet, gdzie ciężko dopatrzeć się minusów. Dla wielu kierowców może być nim cena, która w zależności od wybranego wariantu będzie niższa lub wyższa, jednak jeśli potraktujemy ceramikę jako inwestycje, to z pewnością będzie ona opłacalna w przypadku późniejszej odsprzedaży auta. 

Fot.: Yoshi/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*