Jakich kosmetyków używać do mycia motocykla?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakich kosmetyków używać do mycia motocykla?

Artykuł sponsorowany

Każdy motocyklista z pewnością chce, aby jego motocykl oraz kask były lśniąco czyste. Jednak jak taki nienaganny stan osiągnąć? Podpowiadamy, jakich kosmetyków oraz chemii używać do czyszczenia motocykli i akcesoriów motocyklowych.

Na rynku znajdziesz sporo kosmetyków i środków do konserwacji, które przydadzą się do utrzymania Twojego motocykla w nienagannym stanie. Jakie jednak środki wybrać? Podpowiadamy, które z nich będą najpotrzebniejsze.

Smar do łańcucha

Konserwacja łańcucha w motocyklu jest niezwykle ważna dla jego prawidłowego działania. Łańcuchy w końcu nie nasmarują się same. Dlatego też koniecznie pamiętaj, aby co 500 kilometrów, a także po deszczu dokładnie spryskać każde ogniwo od wewnętrznej strony dobrym sprayem do łańcucha. Taki smar w sprayu, zarówno w kolorze białym, jak i bezbarwny, znajdziesz na stronie https://promotocykle.pl/. Oczywiście, jeśli twój motocykl napędzany jest pasem lub wałem, ten punkt cię nie dotyczy. 

Czyszczenie karoserii

Równie ważne, co stosowanie smaru do łańcucha, jest regularne czyszczenie karoserii motocykla. Jak to zrobić? Najlepiej używając do tego profesjonalnych kosmetyków, na przykład tych dostępnych na stronie http://vertion.pl/. Takie środki nie tylko pozwolą na dokładniejsze usunięcie zabrudzeń, ale także na zaoszczędzenie znacznej ilości czasu – na szczęście mozolne szorowanie gąbką. Następnie specjalistyczny środek wystarczy spłukać wodą. Dzięki profesjonalnym kosmetykom w szybki i sprawny sposób usuniesz zeschnięty brud, oddzielając go od powierzchni motocykla.

Myjąc motocykl, pamiętaj także o tym, aby robić to fragment po fragmencie, zaczynając od góry. Nie zapominaj także o małych zakamarkach, takich jak szprychy czy żebrowanie silnika. Do ich dokładnego wyczyszczenia możesz użyć na przykład starego pędzla.

Pamiętaj także, że po każdym myciu motocykla, konieczne jest dokładne osuszenie go.  Zapobiegnie to tworzeniu się plam i zacieków. Jak to skutecznie zrobić? Możesz użyć  sprężonego powietrza, dmuchawy do liści, albo starych ręczników lub szmat – ważne jednak, aby były one czyste i pozbawione kurzu lub piasku.

Czyszczenie kasku

Mówiąc o kosmetykach przeznaczonych do czyszczenia motocykli, nie można zapomnieć także o czyszczeniu kasku motocyklowego. Jest to niezwykle ważne, aby mieć pewność, że jeździsz bezpiecznie. Pamiętaj przede wszystkim o regularnym czyszczeniu wizjera oraz skorupy. Najbezpieczniejszym sposobem na zachowania parametrów szybki kasku, jest czyszczenie jej odpowiednim preparatem do czyszczenia wizjera i zapobieganie rysowaniu. Używanie płynu do szyb lub alkoholu nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ szybka wizjera może ulec zniszczeniu i stracić swoje właściwości. Nie zapominaj także o czyszczeniu wnętrza kasku. Zapewni Ci z pewnością znacznie większych komfort użytkowania. 

Warto także wspomnieć o kosmetykach do ubrań motocyklowych. Wiadome jest, że przy sporym deszczu konieczna jest membrana, jednak co jeśli chcesz wsiąść na motocykl kiedy jedynie kropi? Wtedy możesz użyć impreganu do odzieży. Zapobiega on wchłanianiu wody przez tkaniny, dzięki czemu zapewnia im dobrą ochronę nie tylko przed umiarkowanym deszczem, ale też przedwczesnym zużyciem.

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*