Caravaning lekiem na wakacyjne drożyzny! Gdzie pojechać wozem kempingowym?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Caravaning lekiem na wakacyjne drożyzny! Gdzie pojechać wozem kempingowym?

Wiele osób rezygnuje obecnie ze swoich wyjazdów wakacyjnych z uwagi na to, jak wysokie są ceny, na przykład w hotelach. Istnieje jednak świetna alternatywa, która może być jeszcze lepszą przygodą. Mowa o caravaningu. 

Czym jest caravaning?

Pojęcie caravaningu, a tak w zasadzie jego znaczenie jest znane większości osób. Samo słowo jednak może być znacznie gorzej kojarzone. Caravaning to w dużym skrócie forma turystyki motorowej, która polega na podróżowaniu pojazdem kempingowym zwanym kamperem. Bazą żywieniową oraz noclegową jest właśnie kamper, czy też bus przerobiony na pojazd kempingowy. Opcją jest również przyczepa kempingowa ciągnięta na haku holowniczym. 

Caravaning może być świetną alternatywą dla ogromnie zawyżonych cen, które obowiązują obecnie w wielu hotelach, restauracjach i innych lokalizacjach wakacyjnych. Po co płacić za pokój czy też posiłki w restauracji, skoro można wynająć hotel na kółkach – bo za taki można uznać kampera – i podróżować w dowolne miejsce, ponosząc jedynie koszty paliwa, wynajmu kampera (który wcale nie kosztuje fortuny), jedzenia i ewentualnych opłat za kempingi, których można uniknąć, gdyż jest wiele darmowych.

W jakie miejsca można udać się wozem kempingowym?

Najlepsza część jazdy na wakacje wozem kempingowym to wolność. Jednego dnia można być w jednym kraju, a drugiego w innym. Wszystko zależy od tego, co zdecydujemy. Bardzo dobrym pomysłem może być jednak wycieczka po całym kraju. Wbrew pozorom naprawdę świetnym miejscem może być Polska, która jest jednym z lepszych państw w Europie do nocowania „na dziko”.

Jeśli jednak wyjeżdżamy na wakacje w celu zmiany otoczenia, to lepiej jest udać się do innego kraju. Dobrym pomysłem może być udanie się w ciepłe rejony południowej Europy, gdzie znajdziemy świetne jedzenie i bardzo gościnnych, wesołych ludzi. Z tego powodu warto udać się kamperem na przykład do Włoch czy też zrobić sobie wycieczkę objazdową po Bałkanach, które są bardzo ciekawym kulturowo miejscem. 

Na wyjazd kamperem poleca się często również Skandynawię z uwagi na to, że przepisy tam są dosyć sprzyjające w kwestii spędzania swoich wakacji w kamperze i parkowania nim w różnych miejscach. Tak naprawdę wybór jest ogromny, gdyż kamperem można udać się praktycznie wszędzie.

Zdj. główne: Glavo/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*