Jak sprzedać stare auto wyścigowe?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Jak sprzedać stare auto wyścigowe?

Artykuł sponsorowany

Jeśli zdecydowałeś się już na sprzedaż auta, najpewniej chcesz, by proces ten przebiegł łatwo i skutecznie. Warto jednak pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, dzięki którym transakcja będzie satysfakcjonująca zarówno dla sprzedawcy, jak i dla kupca.

Prawidłowa wycena

Najpewniej włożyłeś dużo pieniędzy, żeby tak było. Może odbudowałeś silnik, może ulepszyłeś zawieszenie i przerobiłeś wnętrze. Prawda jest taka, że ​​nie możesz tym wszystkim obciążyć kupującego samochód.  Z tego samego powodu: każdy samochód jest wyjątkowy, nawet te, które mają tę samą markę i model. Tak więc tylko dlatego, że podobny okaz sprzedaje się za określoną kwotę, nie oznacza to, że twój jest tyle wart.

Różnice duże i małe między dowolnymi dwoma samochodami zawsze będą duże i zawsze będą miały wpływ na wartość. Powinieneś dokładnie ocenić swój samochód pod kątem takich rzeczy, jak przebieg; liczba poprzednich właścicieli (im mniej, tym lepiej); ilość konserwacji i napraw; czystość i dokładność prowadzenia rejestrów; historia wyścigów; poziom przywrócenia (lub jego brak); położenie geograficzne samochodu; jakość przechowywania (wewnątrz, na zewnątrz, w klimatyzowanym pomieszczeniu); i rzadkością jego koloru (z magazynu lub ekskluzywnego zamówienia na próbkę) – a następnie odpowiednio wycenić. Te czynniki będą miały znaczenie.

W większych miastach, takich jak Bydgoszcz czy Wrocław, możesz znaleźć specjalistów zajmujących się wyceną aut.

Jazda próbna

Upewnij się, że samochód wyjechał z garażu, jest skierowany w stronę otwartej drogi i rusza bez problemu, zanim potencjalny nabywca dotrze na miejsce. Samochód naprawdę musi błyszczeć. Daj ludziom powód do zakupu, a nie powód do odejścia

Upewnij się, że ludzie, którzy patrzą na Twój samochód, mają najlepszą motywację w swoim życiu, aby zapamiętali go i chcieli odtworzyć to uczucie, kupując samochód. Warto nawet rozgrzać silnik, aby umożliwić bezbłędną jazdę próbną. 

Naprawy

Jeśli w samochodzie jest coś, co możesz naprawić przed sprzedażą, napraw to. Sprawia to wrażenie, że ​​samochód wygląda tak, jakbyś się o niego troszczył, że konserwowałeś go konsekwentnie, stale i pewnie z dumą z posiadania.

Najważniejsze elementy

Wydrukowanie krótkiej listy najważniejszych punktów Twojego samochodu nie wymaga wiele wysiłku. Uwzględnij takie informacje, jak rok, marka, model, typ silnika, kilometry, kolor lakieru, szczegóły dotyczące przekładni i osiągów. Trzymaj stos wydruków pod ręką, abyś mógł je rozdać. W ten sposób, niezależnie od tego, czy wystawiasz swój pojazd w miejscu publicznym, czy po prostu na podjeździe, ludzie odejdą z przypomnieniem – namacalnym, potężnym monitem na później.

Nie spiesz się

Nigdy nie przystępuj do negocjacji z pozycji desperacji. Jeśli musisz sprzedać swój samochód dzisiaj, jutro lub w przyszłym tygodniu, jest już za późno. Eksperci twierdzą, że sprzedanie dobrego samochodu po uczciwej cenie może zająć nawet sześć miesięcy, dlatego należy odpowiednio zaplanować. Pomyślna sprzedaż samochodu to sztuka subtelności i pozowania.

Pośpiech oznacza, że ​​nie widzisz pełnego obrazu transakcji. Ustal uczciwą cenę za samochód i pozwól kupującemu podchodzić do niego; nie zmuszaj go do szukania tego, co uważa za warte.

Komentarze

Jeśli sprzedajesz swój przejazd online, powinieneś pozostać na szczycie sekcji komentarzy. Wszyscy wiedzą, jak zły może być trolling online – szczególnie w świecie facetów od samochodów, gdzie każdy uważa się za eksperta.

Osobista uraza lub narzekanie na określoną markę lub model, a nawet anegdotyczna historia, która nie dotyczy niczego opartego na rzeczywistości, może wpłynąć na postrzeganie Twojego samochodu w Internecie. Może przy tym wystąpić wiele fałszywych, niezgodnych z prawdą wiadomości. Jako sprzedawca musisz bardzo ostrożnie radzić sobie z takimi ludźmi. Musisz przez to przebrnąć i nadzorować swój własny wpis. 

Nie tuszuj faktycznego stanu samochodu

Powiedz prawdę o stanie samochodu. Jeśli potrzebuje remontu silnika, powiedz to. Jeśli potrzebuje wymiany kolumny kierownicy, też to powiedz. Jeśli hamulce są na ostatnich nogach, przyznaj to. Pozwoli ci to zaoszczędzić czas i smutek później – prawda zawsze wyjdzie na jaw i lepiej jest wyprzedzić ją, zanim skończysz z wściekłym kupcem.

Skup aut

Inną ewentualnością jest oddanie samochodu do skupu aut, których w Polsce nie brakuje. Niezależnie od tego, czy to będzie skup aut w Szczecinie, czy w innej miejscowości, kupcy pochodzą do sprzedawcy indywidualnie. W większości przypadków wystarczy skontaktować się ze skupem i umówić się na oględziny pojazdu, gdzie zostanie sprawdzony stan techniczny auta. Po tym zostanie zaproponowana Ci oferta i cena.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*