Startuje DTM! Co warto wiedzieć o tej serii?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Startuje DTM! Co warto wiedzieć o tej serii?

DTM czyli Deutsche Tourenwagen Masters to jedna z najpopularniejszych serii wyścigowych na świecie. Przez fanów nazywana jest „Formułą 1 z dachem”. Co warto wiedzieć o startującym sezonie?

Seria spotka się z pewnością z zainteresowaniem ze strony polskich fanów. W tegorocznej edycji wystartuje Robert Kubica. To nie pierwszy raz, gdy w DTM pojedzie były (lub czynny) kierowca F1. W przeszłości w niemieckich wyścigach ścigali się m.in.  Mika Hakkinen czy Ralf Schumacher. W ich opinii samochody DTM stanowią świetne przygotowanie do sezonu Formuły 1, zwiększając możliwości kierowcy.

W DTM kierowcy ścigają się znacznie zmodyfikowanymi autami z seryjnej produkcji – głównie niemieckiej i brytyjskiej produkcji (prym wiedzie BMW). Bolidy wyposażone są w silniki V8, generujące moc 650 koni mechanicznych. Przyspieszenie tych pojazdów waha się od 2,5 do nawet 2 sekund do „setki”!

A czym wystartuje Robert Kubica?

Nasz najlepszy kierowca wyścigowy pojedzie w BMW Orlen Team Art. Zespół będzie miał do dyspozycji BMW M4 DTM. Kubica pojedzie w osiemnastu startach, przewidzianych na dziewięć wyścigowych weekendów. Cykl DTM jest aktualnie w kryzysie (cięcia budżetowe w gigantach motoryzacyjnych spowodowane epidemią koronawirusa dotknęły zespoły z serii), ale mimo to kibice z całego świata czekają na pierwszy wyścig. Tez rozpocznie się już 1 sierpnia!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*