Kubica nie wykorzystał szansy na kolejne punkty. Polak został ukarany

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Kubica nie wykorzystał szansy na kolejne punkty. Polak został ukarany

Robert Kubica zajął 13. miejsce w pierwszym wyścigu serii DTM na Nuerburgringu. Polski kierowca stanął przed szansą na polepszenie wyniku, jednak pogrzebała ją kara za przejazd przez aleję serwisową.

Brak punktów

W tegorocznym sezonie serii DTM, Kubicy udało się zdobyć tylko jeden punkt – po zajęciu 10. miejsca w wyścigu na holenderskim torze Assen. Od początku sezonu Robert walczy ze znalezieniem optymalnych ustawień w swoim BMW, co przekłada się na rywalizację z innymi kierowcami.

Polak w ten weekend startował z 14. pozycji, jednakże po kilku okrążeniach spadł na ostatnie miejsce. Kubica przesuwał się w górę stawki po pojawienie się na torze samochodu bezpieczeństwa. Niestety, po pit-stopie powrócił na ostatnie miejsce, z którego udało mu się wyrwać jadąc zdecydowanie lepszym tempem.

Kara

Szans na dobrą pozycję pozbawiła Polaka kara przejazdu przez alejkę serwisową. Przyczyną było złamanie przepisów dotyczących restartu wyścigu. To właśnie po odbyciu wyznaczonej kary Kubica spadł na ostatnie miejsce. Wcześniej z rywalizacją pożegnali się Duval i Scherer, a na ostatnich okrążeniach z wyścigu musiał zrezygnować Jamie Green.

(fot. unsplash.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*