Czy trzeba ubezpieczać quada?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Czy trzeba ubezpieczać quada?

Pytanie z tytułu nurtuje wielu fanów tych szybkich i zwinnych pojazdów na czterech kółkach. Postanowiliśmy zgłębić temat i przeanalizowaliśmy przepisy. Oto, co nam wyszło!

Wielu posiadaczy quadów nie ma nawet zarejestrowanych pojazdów, a co dopiero mówić o ich ubezpieczeniu. Rzeczywiście, nikt nie skontroluje tego na prywatnej posesji. Jeżeli jednak wyruszysz (nawet przypadkiem) na drogę publiczną, to podlegasz ogromnej karze za poruszanie się niezarejestrowanym pojazdem. Co więcej, w przypadku szkody na własnej posesji również możesz być pociągnięty do odpowiedzialności.

Jeżeli natomiast Twój quad jest zarejestrowany to podlega (jak każdy mechaniczny pojazd czterokołowy i dwukołowy) obowiązkowemu ubezpieczeniu OC! Quad powinien być więc normalnie opłacony, co uratuje Cię np. w przypadku ewentualnej kolizji. Nie masz natomiast obowiązku płacenia AC – to zależy już od Ciebie. Pamiętaj, że niektórzy organizatorzy wyścigów żądają przed startem okazania homologacji, rejestracji i OC Twojego pojazdu. Pomyśl o tym zawczasu!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*