Rajdy turystyczne w drugiej połowie 2021 roku – wystąpisz tam?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Rajdy turystyczne w drugiej połowie 2021 roku – wystąpisz tam?

Rajdy turystyczne to wydarzenia organizowane z myślą o amatorach sportów motorowych. Co roku organizowanych jest ponad 2000 imprez! Oto najciekawsze wydarzenia, które odbędą się w nadchodzących miesiącach. 

XVIII Rajd św. Krzysztofa – 25.07.2021

XVIII Rajd św. Krzysztofa odbędzie się już niedługo, bo 25 lipca. Impreza organizowana jest przez Automobilklub Wielkopolski. Termin rajdu to doskonały czas na poznanie okolic, lasów, pól oraz innych pięknych i interesujących miejsc w obrębie Wielkopolskiego Parku Narodowego. 

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać fantastyczne tereny, a także zaznać chwili spokoju podczas przystanków w mniej lub bardziej znanych miejscach. Jeśli jesteście zainteresowani wydarzeniem, więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na oficjalnej stronie Polskiego Związku Motorowego.

Uroki Lubelszczyzny 2021 – 26.09.2021

Uroki Lubelszczyzny to kolejne wydarzenie motoryzacyjne, którym warto się zainteresować. Termin imprezy to 26.09. Rajd odbędzie się w Dęblinie, a w jego programie przewidziane jest m.in. zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych. Jest to państwowa instytucja kultury, w której znajduje się wiele ciekawych i zabytkowych obiektów techniki lotniczej oraz pamiątki związane z polskim lotnictwem wojskowym.

Uroki Lubelszczyzny to wydarzenie organizowane przez Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie oraz Automobilklub Bialskopodlaski. Impreza będzie obejmować przejazd niezwykle piękną trasą, na której na uczestników będzie czekać wiele niespodzianek, ale także niemałych trudności i wyzwań. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze, a każdy z uczestników zaopatrzy się w dobry humor i chęć do zdrowej rywalizacji w gronie znajomych i najbliższych.

Światowid 2021 – 16.10.2021

Rajd Światowid to jedna z największych imprez Komisji Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski. Pierwsza tego typu impreza rozegrała się już w 1974 roku i nosiła nazwę Rajd na Orientację o Puchar Światowida.

Od 1990 roku rajd Światowid odbywa się cyklicznie i jest częścią eliminacji w Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych.

Do uczestnictwa w imprezie dopuszcza się także załogi niezrzeszone. Jeśli jesteś zainteresowany tym wydarzeniem, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zawartymi na oficjalnej stronie Polskiego Związku Motorowego. 

Inne wydarzenia, na które naprawdę warto czekać

Rajdy turystyczne to doskonały sposób na aktywne spędzenia czasu w gronie najbliższych. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w nadchodzących imprezach!

  1. Turystyczne Motorowe Mistrzostwa Polski
  • Królewski Puchar Turystyczny 2021 – 17.09-19.09.2021, Automobilklub Królewski
  • XVII Rajd w Ciemno – 23.10.2021, Automobilklub Wielkopolski
  1. Turystyczny Puchar Polski
  • Królewski Puchar Turystyczny 2021 – 12.09.2021, Automobilklub Królewski
  • XXI Rajd Karolinka 2021 – 09.10.2021, Automobilklub Śląski
  1. Turystyczna jazda na orientację – Puchar Polski
  • XVI Rajd Pożegnanie Lata – 05.09.2021, Automobilklub Wielkopolski
  • Jesienny Liść 2021 – 11.09.2021, Automobilklub Polski

Pełny harmonogram nadchodzących wydarzeń można znaleźć na stronie https://www.pzm.pl/turystyka/kalendarze

Przeczytaj też: https://mototeams.pl/imprezy/interesujace-kjs-w-drugiej-polowie-2021-roku-tam-mozesz-startowac/

Zdjęcie główne: Jose Mueses/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*