Emocjonująca twarz motoryzacji – jak motosport nakręca kibiców?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Emocjonująca twarz motoryzacji – jak motosport nakręca kibiców?

Artykuł sponsorowany

Polacy kochają rywalizację i sport. Uwielbiamy siadać do telewizorów, by wspierać naszych idoli w czasie zawodów. Jedną z naszych ulubionych rozrywek sportowych jest motosport. Praktycznie dorastamy w uwielbieniu do koni mechanicznych, ryczących motocykli żużlowych czy ultraszybkich bolidów. Dlaczego?

W Polsce z roku na rok rośnie popularność sportów motorowych. Formułę 1 oglądamy namiętnie -szczególnie od czasów Roberta Kubicy, który jest naszym ambasadorem tej dyscypliny. Śledzimy również Rajd Dakar, serię DTM czy NASCAR, a od dekad trzymamy kciuki za naszych żużlowców.

Co najbardziej nakręca kibiców?

Fanów najbardziej mobilizują oczywiście sukcesy. Wyczyny Bartłomieja Zmarzlika i jego podwójny tytuł mistrza świata (rok po roku) oglądały miliony widzów z naszego kraju. Robert Kubica zwyciężając w Grand Prix Kanady przebił wszystkie sufity oglądalności w Polsce. Na co przekłada się taka popularność? Między innymi na bonusy bukmacherskie, bo firmy działające w branży idą za popularnością dyscyplin i oferują kibicom różne formy promocji w tym kierunku.

To potwierdza się chociażby u bukmachera STS, który ma w swojej ofercie wiele wariantów związanych z Formułą 1, rajdami samochodowymi czy speedwayem właśnie. Im więcej sukcesów polskich sportowców w danej dyscyplinie, tym jest ona bardziej popularna, a zewnętrzne podmioty patrzą na nią przychylniejszym okiem. Potwierdza się to zresztą w wynikach wyszukiwania przeglądarek, gdyż frazę „najlepszy bonus powitalny” wpisują często właśnie fani motosportu i wyścigów.

Kto wygrywa rywalizację w motosporcie?

Która dyscyplina sportu motorowego podbiła najbardziej serca polskich fanów? Tu zdecydowanie króluje żużel. Polska od dekad osiąga tu sukcesy, wychowuje kolejnych mistrzów, a na ligowe i międzynarodowe zawody bilety wyprzedają się w ciągu kilku godzin. Transmisje telewizyjne i radiowe przyciągają z kolei głodnych sukcesów fanów. Ośrodki takie jak Toruń, Zielona Góra, Leszno czy Wrocław są pełne kibiców speedwaya, którzy wspierają swoich idoli. Na świecie Polska jest traktowana z kolei jak mekka dyscypliny i niewątpliwie z tego względu w naszym kraju organizowane są najważniejsze zawody ze Speedway Grand Prix na czele.

Nie oznacza to jednak, że inne wyścigi są daleko w tyle. Wspomniany Robert Kubica dał ogromnego kopa Formule 1, ale zachęcił też rodaków do oglądania rajdów samochodowych, serii DTM (w której występował w ubiegłym roku) czy innych seriach. Na swojego „Kubicę” czekają z pewnością serie motocyklowe, ale już Rajd Dakar od lat przykuwa uwagę zachęcając do kibicowania Przygońskiemu czy Sonikowi.

Podsumowując możemy stwierdzić, że kibice w Polsce od lat pasjonują się wyścigami, a rywalizacja na torach czy trasach jest czymś, co naprawdę kochamy. Przyczyniają się do tego sukcesy naszych sportowców, których – całe szczęście – jest coraz więcej. I oby tak było zawsze!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

(Photo by Clive Mason – Formula 1/Formula 1 via Getty

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*