Największe imprezy rajdowe w 2021 roku dla amatorów – na to możesz się szykować!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Największe imprezy rajdowe w 2021 roku dla amatorów – na to możesz się szykować!

Każdy z nas lubi odkrywać ciekawe miejsca, przy okazji dzieląc się swoją pasją z najbliższymi. Zachęcamy do wzięcia udziału w imprezach rajdowych w 2021 roku. Zabierz przyjaciół i przeżyj niezapomnianą przygodę.

Motosport dla amatorów

Rajdy samochodowe cieszą się ogromną popularnością wśród wszystkich miłośników motoryzacji. Coraz więcej osób docenia adrenalinę i niezapomniane wrażenia związane z pokonywaniem wymagających tras. Do niedawna możliwość udziału w rajdach samochodowych mieli jedynie zawodowcy. Dzisiaj praktycznie każdy może wystartować w amatorskich zawodach. To, co liczy się podczas takich imprez, to przede wszystkim dobra zabawa, zaangażowanie, współpraca i solidarność. Ponadto przygotowane trasy prowadzą przez bardzo ciekawe miejsca w Polsce – uczestnicy mają okazję zapoznać się z nimi oraz z ich obszerną historią. 

Amatorskie rajdy samochodowe można podzielić na turystyczne i nawigacyjne. Ich formy różnią się, lecz zarówno w jednym, jak i drugim przypadku liczy się umiejętność pracy w zespole. Na takie imprezy można przyjść ze znajomymi, partnerką czy nawet z całą rodziną. Są one skierowane do wszystkich, bez żadnych wyjątków.

Na czym polegają amatorskie rajdy? Każdy z nich składa się z kilku części, a głównym zadaniem kierowców jest pokonanie trasy zgodnie ze wskazówkami zawartymi na itinererze. Pilot musi cechować się dużą spostrzegawczością i umiejętnością szybkiego odczytywania mapy. Jeśli zastanawiasz się, jak poradziłbyś sobie z takimi zadaniami, będziesz miał okazję to sprawdzić. W 2021 roku miłośnicy motorsportu mogą liczyć na szereg imprez rajdowych, które w 2020 w większości były odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Oto najciekawsze z nich!

XII Rajd Eleganta z Mosiny – 23.05.2021

„Rajd Eleganta z Mosiny” to impreza, która organizowana jest już od 13 lat w okresie lokalnych uroczystości „Dni Mosiny”. Za rajd odpowiedzialny jest Automobilklub Wielkopolski, który rok w rok zaskakuje znakomitymi imprezami motoryzacyjnymi. „XII Rajd Eleganta z Mosiny” odbędzie się 23.05.2021 roku. Okres późnej wiosny to idealny czas na rozpoczęcie swojej przygody z motorsportem. Warunki na pewno będą rewelacyjne. Wydarzenie nawiązuje do historii Mosiny, a dokładniej do wizyty Napoleona w tych okolicach. Podczas imprezy uczestnicy będą mogli zapoznać się bliżej z ciekawą historią pokonywanych miejsc. 

Światowid 2021 – 16.10.2021

„Światowid” to jedna z corocznych imprez organizowanych przez Automobilklub Polski w Warszawie. Rajd jest jednym z najważniejszych wydarzeń Komisji Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski. Historia rajdu „Światowid” sięga roku 1974 roku, kiedy to rozegrana została pierwsza eliminacja. Początkowo wydarzenie było promowane pod nazwą „Rajd na Orientację o Puchar Światowida”, dopiero potem skrócono ją do chwytliwego „Światowid”. Od 1990 roku impreza stanowi eliminację Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski, natomiast od 2009 dodatkowo Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych. W 2021 roku rajd „Światowid” odbędzie się 16 października. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Królewski Puchar Turystyczny 2021 „Włóczykij” – 17.10.2021

Królewski Puchar Turystyczny 2021 „Włóczykij” odbędzie się 17.10.2021 roku. Za organizację tego wydarzenia odpowiada Automobilklub Królewski. Rajd „Włóczykij” ma charakter nawigacyjno-turystyczny. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się z trudną trasą, której pokonanie będzie możliwe jedynie dzięki mapie i licznym wskazówkom. Jednym z etapów zaliczenia rajdu będzie udział w konkursie wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz próba sprawności kierowania pojazdem na wydzielonym placu. 

Inne ciekawe wydarzenia, na które naprawdę warto czekać

Rok 2021 ma wiele do zaoferowania. Jeśli interesujesz się motosportem i chciałbyś wziąć udział w rajdach turystycznych i nawigacyjnych, warto na bieżąco śledzić stronę i kalendarz Polskiego Związku Motorowego. W najbliższych miesiącach będzie miał miejsce:

  • „Rajd Pań” 2021 – 06.03.2021;
  • Królewski Puchar Turystyczny 2021 „Śladami Wiosny” – 21.03.2021;
  • „Wiosna z … poślizgiem” – 25.04.2021;
  • „23. Rajd Zagłębiowski” – 15.05.2021;
  • „Majówka 2021” – 22.05.2021;

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*