Wyścigi motocyklowe w terenie dla amatorów – jakich zawodów możesz szukać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wyścigi motocyklowe w terenie dla amatorów – jakich zawodów możesz szukać?

W Polsce jest kilka ciekawych inicjatyw dla fanów motocykli. Rajdy organizowane są każdego roku, niektóre z nich mają nawet kilka etapów. Dziś przedstawimy dokładnie pięć bardzo ciekawych propozycji, które spełnią oczekiwania miłośników wyścigów w terenie.

  1. MODEKA Rally Challenge

Zaczynamy od rajdu MODEKA, który od lat odbywa się na Dolnym Śląsku, a dokładnie w okolicach Wrocławia. Jest to rajd przygotowany dla wszystkich posiadaczy motocykli powyżej 490 ccm. Trasa wyścigu zawsze wytyczana jest tak, aby każdy uczestnik miał szansę napawać się pięknymi widokami, między innymi zamków i pałaców, czy rzek. Wyścig zawsze odbywa się na bocznych szlakach i drogach z dala od tych głównych. Wydarzenie ma dwa osobne programy, pierwszy z nich to trasa drogowa ROAD, a drugi trasa Adventure, a więc rajd prowadzący po bezdrożach i szlakach. Wybór zależy od modelu motocykla, jaki posiadasz i indywidualnych preferencji. Rajd trwa dwa dni, a w okresie pandemii uczestnicy sami mają pokonać wyznaczone trasy i dokumentować to. Wyniki zostaną podane po sprawdzeniu wszystkich nadesłanych plików, zdjęć i screenów przez uczestników. Oczywiście na zwycięzców czekają nagrody.

  1. North-South Poland Touristic Rally

Tym razem wyścig napędzany przez markę Yamaha, czyli Turystyczny Rajd Polski Północ-Południe. Prawdziwa gratka dla fanów bezdroży uwielbiających rajdy turystyczne i enduro. Rajd ten zostanie rozegrany 16–20 czerwca 2021, ale już można się na niego zapisywać. Cztery dni zabawy i odcinki dzienne wynoszące od 250 do 350 kilometrów, a także jeden odcinek nocny, gdzie do przejechania będzie około 80 kilometrów – razem to ponad 900 kilometrów szutrowo-polnych, leśnych szlaków do pokonania. Czekają na Ciebie takie przeszkody, jak brody rzeczne, leśne dukty, czy polne, piaszczyste drogi. Na trasie oprócz podziwiania widoków i pokonywania trudności zawodnicy mają za zadanie odszukiwać miejsca kontrolne, za które zdobywają punkty. Następnie wszystkie są podliczane i na tej podstawie wyłania się zwycięzców.

  1. Yamaha Tourist Rally Cup Poland

Tym razem nie jeden wyścig, a trzy serie odbywające się w różnych miastach w Polsce! Pierwsza seria będzie miała miejsce 12 czerwca w Sieradzu, druga 17 lipca w Katowicach, a ostatnia 18 września w Warszawie. Szacunkowo 98% tras to drogi asfaltowe, przejazdy liczą od 130 do 180 kilometrów, czas trwania każdego wyścigu to od 5 do 8 godzin. Jednak rajd nie odbywa się na czas, tutaj liczy się przede wszystkim przygoda, piękne widoki i radość z jazdy! Co ważne, w wyścigu może wziąć udział każdy bez względu na typ czy markę motocykla.

  1. TRAK – Turystyczny Rajd Asfaltowo Krajoznawczy

Motocyklowa przygoda trwająca od środy do niedzieli 26–29 maja 2021 roku. Całkowita długość tras to ponad 1200 kilometrów. Na uczestników czekają wyjątkowe widoki, celem rajdu jest bowiem poznanie pięknych terenów północnej i zachodniej Polski. Malowniczych tras tam nie brakuje, o czym przekonali się uczestnicy poprzedniej edycji, która odbyła się w 2020 roku. Tajemnicze zakątki, niezliczona ilość zakrętów, piękne zabytki, pałace, fortyfikacje i zamki, a do tego wszystkiego punkty kontrolne. Po pokonaniu trasy na uczestników czeka wspólna wieczorna biesiada przy ognisku. Wygrywa każdy uczestnik, bo wszyscy otrzymają odznakę zdobywcy regionu!

  1. Rajd Niepodległości SAMOPAS

Ostatnia propozycja dla amatorów w naszym zestawieniu. Tym razem znów Dolny Śląsk i trasa wiodąca przez Przedgórze Sudeckie. Rajd odbywać się będzie 11–18 listopada, wziąć udział może w nim każdy posiadacz motocykla o pojemności większej niż 490 ccm. Na uczestników czekają dwie trasy w klasie road i adventure, każda z nich liczy około 150 kilometrów. Ze względu na pandemię prawdopodobnie również w roku 2021 wyścig odbywać się będzie w podobnej formule, co opisywane już poprzednie rajdy. Konieczne będzie przesyłanie zdjęć z punktów kontrolnych i na tej podstawie wyłonieni zostaną zwycięzcy, na których oczywiście czekają nagrody.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*