Rajd Dakar 2021 – znamy szczegóły imprezy

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Rajd Dakar 2021 – znamy szczegóły imprezy

Poznaliśmy nową trasę i regulamin. Tym razem zawodnicy słynnej imprezy ścigać będą się w Arabii Saudyjskiej. W styczniu poznamy najtwardszych kierowców samochodów i motocyklistów. 

W przyszłorocznym Dakarze kierowcy podejmą rywalizację wyłącznie na terenie Arabii Saudyjskiej. Trwająca dwa tygodnie rywalizacja o zwycięstwo w pustynnym rajdzie rozpocznie się 3 stycznia w Dżuddzie. Z powodu pandemii zrezygnowano z rozszerzenia imprezy na inne kraje Bliskiego Wschodu. W przyszłym roku wyznaczone będą nowe odcinki trasy, która ma mieć charakter bardziej techniczny – o szczegółach zostaniemy poinformowani w listopadzie.

Co z Polakami? 

Zeszłoroczny wyścig bardzo rozbudził apetyty w naszym kraju. Rafał Sonik zajął w nim 3 miejsce w kategorii quadów. Piątą pozycję zachował Kamil Wiśniewski. Dobrze zaprezentował się też Arkadiusz Lindner. Jakub Przygoński z powodu kłopotów technicznych nie miał szans na walkę o podium w kategorii samochodów. Czy przyszła edycja będzie bardziej szczęśliwa? Okaże się w styczniu – obecnie trwają zapisy, które rozpoczęły się 15 czerwca.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*