Track Day Trophy rozpoczyna sezon

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Track Day Trophy rozpoczyna sezon

Cieszący się bardzo dużą popularnością cykl torowy organizowany przez grupę Motorsport Trophy już w najbliższą niedzielę na Autodromie Pomorze pod Gdańskiem oficjalnie zainauguruje swój kolejny, trzeci sezon.

Choć pod koniec lutego w MotoParku Toruń odbyła się runda zerowa tegorocznej serii TDT, to jednak miała ona charakter głównie treningowy, testowy stąd oficjalna inauguracja nastąpi właśnie na torze w Pszczółkach. Będzie to pierwsza „pełna” runda nowego sezonu. Weźmie w niej udział 60 kierowców, choć chętnych do udziału w tych zawodach było dwukrotnie więcej! Lista startowa wypełniła się na ponad trzy tygodnie przed wydarzeniem, w zasadzie… w kilka godzin po uruchomieniu rejestracji.

Tak duże zaintersowanie ze strony zawodników rzecz jasna bardzo nas cieszy, ale… też jest dla nas sporym kłopotem – stwierdza Tomasz Niejadlik, dyrektor organizacji Motorsport Trophy. – Wolelibyśmy, żeby wyścigi w ramach naszych cykli odbywały się tylko na torach, a nie już w trakcie zapisów. Jest nam bardzo ciężko rejestrować nieznacznie spóźnionych zawodników na odległych miejscach listy rezerwowej, a następnie większości z nich ostatecznie odmawiać udziału w wydarzeniu, tym bardziej, gdy widzimy, jak niektórym mocno zależy na  starcie w naszych zawodach. Co gorsza, na listę startową rundy w Pszczółkach nie załapały się też osoby, które szykowały się do tego, żeby przejeździć cały sezon TDT. Ilość zgłoszeń na inaugurację to niewątpliwie też efekt dużego zaintersowania zawodników tym obiektem, naprawdę ciekawym torem. Wychodząc naprzeciw tej popularności  i zapotrzebowaniu, już teraz rozważamy organizację niektórych przyszłorocznych rund TDT również na największych, najdłuższych torach w kraju.

Zanim jednak cykl Track Day Trophy zagości na którymś z takich obiektów jak Tor Poznań, Tor Kielce czy Autodrom Jastrząb, to jednak musi odbyć się cała tegoroczna seria, a ta też zapowiada się ciekawie. Pierwsza odsłona cyklu odbędzie się więc na Autodromie Pomorze, druga – na również bardzo lubianym przez uczestników cykli torowych Torze Łódź. Zawody w Kiełminie odbędą się jednak dopiero 09 października, gdyż ekipa Motorsport Trophy planuje w międzyczasie organizację kilku innych wydarzeń, w tym rund bratniej ligi TDT – Time Attack Trophy oraz drugiej edycji dużego eventu motoryzacyjnego AUTO MOTO SHOW Toruń.

Finałowa runda Track Day Trophy zaplanowana jest na 03 grudnia w Toruniu. Ma to być jednocześnie 3. Toruńska Barbórka, a konkretniej zawody w konwencji torowo-ulicznego superoesu, którego trasa zostanie wytyczona na terenie toruńskiego MotoParku i otaczających go ulic, a być może kończąca się dopiero na pobliskim torze kartngowym AWIX Racing Arena.

Chcielibyśmy, żeby trasa przypominała nieco tę z rundy Classicauto Cup, która odbyła się w Toruniu w 2015 roku. – podkreśla szefostwo Motorsport Trophy. – Wówczas aktywnie uczestniczyliśmy w przygotowaniach do tej imprezy i jej przeprowadzeniu, wspieraliśmy naszych kolegów z CA Cup, stąd doskonale pamiętamy, że tamten układ próby zawodnikom bardzo się spodobał. Liczymy, że tę koncepcję uda się zrealizować, jednak warunkiem ku temu musi być stosowna aprobata i zainteresowanie tego typu wydarzeniem ze strony miasta. Zabiegamy o przychylność dla tego pomysłu.

Finałową rundę TDT, czyli kolejną edycję Toruńskiej Barbórki, po raz zakończy Nocne Kryterium Asów, które odbędzie się w MotoParku lub pod Motoareną. Po nim nastąpi uroczyste zakończenie sezonu cykli organizowanych przez Motorsport Trophy.

Informacja prasowa

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*