Alternatywna trasa turystyczna: poznaj Pojezierze Gostynińsko-Włocławskie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Alternatywna trasa turystyczna: poznaj Pojezierze Gostynińsko-Włocławskie

Jeżeli nie chcesz ruszyć w turystyczny rajd po zapchanych kurortach, albo pragniesz pięknych i wolnych od zabudowań widoków, postaw na trasę po Pojezierzu Gostynińsko-Włocławskim. Region z pogranicza województwa kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego oczaruje każdego krajobrazem i spokojem.

Polecana przez przewodniki trasa obejmuje łącznie 125 kilometrów. Zaczyna się w Płocku, prowadzi przez Włocławek, Kowal i Gostynin, by ponownie wyprowadzić mototurystę w jednym z największych miast województwa mazowieckiego. Trasa porośnięta jest borami sosnowymi, malowniczymi polami (szczególnie w czasie żniw, lub zaraz po), oraz jest bogata w zabytki mające ponad 800 lat. Turysta może zobaczyć również pięć malowniczych jezior, które wzbogacają podróż.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Klasyczne „cudze chwalicie, swego nie znacie”, czyli krótka historia o tym, jak w wieku 35 lat odkryłam pojezierze w swoim rodzinnym regionie 🙈🚣‍♀️🦆🏖 . . . Discovering my beautiful country is a never ending adventure 💚 . . . . . #jeziorozdworsie #pakujsiedoplocka #mazurymazowsza #visitpoland #mistrzostwablogerow #travelersnotebook #wanderingfeet #wanderersoul #outdoorwoman #activelifestyle #travellinglife #polishtravelblogs #polishtravelgirls #places_wow #modanamazowsze #polandisbeautiful #mrot #mazowieckie #inmazovianstyle #lakeside #backtonature🍃 #pojezierzegostyninskie #polskajestpiekna #cudzechwalicieswegonieznacie #microtravel #mazovianvoivodship #mazowieckiemazury #trasyrowerowe #mobilephoto

Post udostępniony przez Aleksandra Świstow (@pojechana)


Choć całość ma tylko 125 kilometrów, to do kompleksowego zwiedzenia wszystkich jej punktów polecamy cały dzień, a nawet dwa. Na pewno nie będziecie żałować!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*