Podsumowujemy sezon 2021 w rajdach samochodowych – był polski sukces!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Podsumowujemy sezon 2021 w rajdach samochodowych – był polski sukces!

Sezon rajdowy 2021 powoli dobiega końca, więc można sobie pozwolić na pierwsze podsumowania. Póki co na międzynarodowych trasach dobrze prezentują się Polacy.

Na dobry start warto spojrzeć na kategorię królewską. Tam na dwa rajdy do końca dość pewnie prowadzi Sébastien Ogier z przewagą 26 punktów nad zespołowym kolegą Elfynem Evansem. Francuz zmierza po swój ósmy tytuł w ciągu ostatnich dziewięciu lat. 

Pierwszy polski akcent czeka nas w WRC3, czyli Rajdowych Mistrzostwach Świata dla prywatnych ekip korzystających z aut o homologacji Rally2. Kajetan Kajetanowicz zajmuje drugie miejsce w tych mistrzostwach i ma na koncie trzy wygrane rajdy oraz jedno drugie miejsce.

Na takiej samej pozycji znajduje się Miko Marczyk w ERC, czyli Rajdowych Mistrzostwach Europy. Ten wciąż młody kierowca dzięki regularnej jeździe i finiszom w pierwszej szóstce oraz podium w Rajdzie Polski na dwie rundy do końca jest wiceliderem klasyfikacji generalnej. Reprezentantowi Orlen Team dobrze idzie również w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, gdzie pewnie zmierza po swój drugi tytuł.

Zdjęcie główne: Devon Rockola/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Lukasz 30.10.2021

    W następnym roku jak covid odpuści to będzie się więcej działo