Speedway: kluby szykują się do sezonu 2022. Jak wyglądają ich składy na ten moment?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Speedway: kluby szykują się do sezonu 2022. Jak wyglądają ich składy na ten moment?

Sezon żużlowy 2022 zbliża się wielkimi krokami. Każdy z zespołów ekstraligi ma już zamkniętą kadrę i szykuje się do rywalizacji o mistrzostwo Polski. 

W szranki staną obrońcy tytułu z Wrocławia, rosnący w siłę Motor Lublin, król polowania Apatora Toruń, a na miano czarnego konia zasługują Włókniarz Częstochowa, Stal Gorzów czy też Fogo Unia Leszno. 

Kto będzie bronić tytułu?

Na pierwszy ogień pójdzie mistrz Polski z roku 2021, czyli Betard Sparta Wrocław. Spartanie przełamali dominację Fogo Unii Leszno i zdobyli swój pierwszy od 2006 roku tytuł. Największym sukcesem wrocławian jest z pewnością zatrzymanie mistrzowskiego składu seniorów.

Barwy Sparty będzie wciąż reprezentować mistrz świata Artiom Łaguta, Maciej Janowski, Gleb Czugunow, Tai Woffinden oraz Daniel Bewley. Wiek juniora zakończył Przemysław Liszka, lecz w jego miejsce sprowadzono najgorętsze nazwisko okresu transferowego, czyli Bartłomieja Kowalskiego. Skład juniorów uzupełnią m.in. Michał Curzytek, Bartosz Curzytek i Mateusz Panicz. 

Najwięksi pretendenci

Największe zagrożenie dla Betard Sparty to Motor Lublin, który w tym roku dotarł do finału. Formacja seniorska została praktycznie niezmieniona, gdyż doszło do wymiany zaledwie jednego ogniwa. Krzysztofa Buczkowskiego zastąpi wracający z zawieszenia Maksym Drabik. Ponadto dalej dla koziołków startować będą Mikkel Michelsen, Grigorij Łaguta, Dominik Kubera i Jarosław Hampel. Formacja juniorska to wciąż jedna z najlepszych w lidze, gdyż tworzą ją Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak. 

Król polowania to z pewnością Apator Toruń. Anioły pożegnały swoje legendy, czyli Chrisa Holdera i Adriana Miedzińskiego. Zamiast nich pojawiło się dwóch zawodników z absolutnego topu – Patryk Dudek i Emil Sajfutdinow. Kadrę uzupełniają Jack Holder, Paweł Przedpełski, Robert Lambert oraz juniorzy Krzysztof Lewandowski, Karol Żupiński i nowy nabytek w postaci Denisa Zielińskiego. 

„Drugi” rząd

Peleton walczący o top 6, czyli play-offy, to Stal Gorzów, Unia Leszno i Włókniarz Częstochowa. Ostatnia z drużyn pozostaje bez zmian w składzie, który tworzą Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Bartosz Smektała, Kacper Woryna oraz Jonas Jeppesen.

Juniorzy to wciąż świetny Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki. Ewolucja zaszła w Stali Gorzów. Ten zespół zmienił najsłabsze ogniwo, czyli zawodnika U-24, którym stał się Patrick Hansen. Reszta składu to wciąż wybitny Bartosz Zmarzlik, Anders Thomsen, Szymon Woźniak i Martin Vaculik. Juniorzy to Mateusz Bartkowiak, Oskar Paluch oraz Alan Szczotka. 

Niewielkie zmiany zaszły w Unii Leszno. David Bellego zastąpił Emila Sajfutdinowa, a resztę składu tworzą wciąż Piotr Pawlicki, Janusz Kołodziej, Jason Doyle oraz Jaimon Lindsey. Wśród juniorów zaufanie mają otrzymać Damian Ratajczak oraz Hubert Jabłoński. W odwodzie pozostaje Kacper Pludra. 

Outsiderzy

Ostatnie dwie ekipy to Argred Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski i Zooleszcz GKM Grudziądz. Pierwsza z nich stawia na kadrę, która dała awans, czyli Tomasza Gapińskiego, Grzegorza Walaska, Olivera Berntzona i Nicolaia Klindta. Skład uzupełnia Chris Holder, a na pozycji U-24 znajdzie się Matias Nielsen. Juniorzy to Sebastian Szostak, Grzegorz Krawczyk, Kacper Grzelak i Jakub Poczta. O utrzymanie w GKM Grudziądz powalczą Krzysztof Kasprzak, Przemysław Pawlicki, Nicki Pedersen, Vadim Tarasienko, Norbert Krakowiak, Kacper Łobodziński i Seweryn Orgacki.

Zdj. główne: Mizikofsky/Pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*