KJS 2021 – te edycje na pewno się odbędą!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
KJS 2021 – te edycje na pewno się odbędą!

Jedne z najciekawszych zawodów samochodowych w naszym kraju, czyli KJS (Konkursowa Jazda Samochodem). Wyścigi dosłownie dla każdego – również dla Ciebie! Zastanawiasz się nad startem w jednej z edycji w 2021 roku?

Zacznijmy może od krótkiego wyjaśnienia, na czym polegają rajdy KJS, czyli Konkursowej Jazdy Samochodem. Jest to impreza o charakterze otwartym, co za tym idzie każdy kierowca może wziąć udział w wyścigu. Co jednak ważne, osoby mające licencję sportową nie mogą wziąć udziału w zawodach. Jest to impreza dla amatorów. Istnieje odrębna kategoria, o nazwie „gość”, gdzie dopuszcza się profesjonalistów. 

Czego potrzebujesz, aby się ścigać? Samochodu z ważnymi badaniami technicznymi i homologacją drogową. Nie jest konieczne posiadanie klatki bezpieczeństwa czy innych elementów zabezpieczeń. Jedyny wymóg to kask podczas jazdy drogowej. No dobrze, przejdźmy do przedstawienia nadchodzących wydarzeń w roku 2021. Niestety nie ma ich zbyt wiele, miejmy jednak nadzieję, że z czasem pojawią się kolejne. 

  1. Cztery rundy Mistrzostw Okręgu w KJS 2021

Zaczynamy od pierwszej rundy mistrzostw okręgu, czyli zawodów odbywających się w Toruniu w województwie kujawsko-pomorskim. Impreza rozpoczyna się 22 maja 2021 roku, a więc w sobotę. Nie znamy jeszcze konkretniejszych szczegółów. Oczywiście zasady są niezmienne, wszystko odbywa się według regulaminu PZM. Zawodnicy zaczynają od odprawy technicznej, kończą prawdopodobnie na niewielkiej imprezie, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. 

Druga runda odbywać się będzie w Grudziądzu. Rozpocznie się dokładnie trzy tygodnie po pierwszej, a więc 13 czerwca 2021 roku. Jest to Grudziądzki Rajd Samochodowy runda MO KJS, a więc odrębna impreza, jednak wpisana na listę mistrzostw. Warto więc wziąć w niej udział, szczególnie jeśli planujesz dalsze starty w mistrzostwach. Na zawodach pojawią się prawdopodobnie nowe twarze w przeciwieństwie do pierwszej edycji odbywającej się 22 maja. 

Na kiedy przypada rajd w Grudziądzu? Będzie to niedziela, cały dzień z samochodami i wyścigami dla fanów, fanatyków, zawodników i organizatorów, tym będzie ATG Toruński.

Trzecia edycja Mistrzostw Okręgu w KJS 2021 to już Brodnica. Zawody odbędą się w sierpniu, dokładnie 28 sierpnia w sobotę. Odstęp czasowy pomiędzy drugim a trzecim etapem będzie spory. Spowodowane to jest oczywiście okresem wakacyjnym. Z drugiej jednak strony, czasu na przygotowania będzie więcej, co może przełożyć się na lepsze wyniki. 

I znów mamy do czynienia z osobnym rajdem, który jest wliczany w punktację mistrzostw okręgu. W Brodnicy odbędzie się 25. Rajd Brodnicki. Organizatorem imprezy będzie AT Balcerak. Wszystko zacznie się od odprawy prawdopodobnie około godziny 9:00 rano, później same zawody, a na końcu zapewne spotkanie towarzyskie wszystkich uczestników i kibiców.

Ostatni, czyli czwarty etap/runda Mistrzostw Okręgu w KJS 2021 odbędzie się we Włocławku. Można powiedzieć, finał całej imprezy, co oczywiście zostanie odpowiednio zwieńczone. Kiedy odbędzie się wyścig? Dokładnie 3 października, a więc znów ponad miesięczna przerwa na przygotowania. Tak jak w przypadku etapu drugiego i trzeciego, zawody odbędą się w niedzielę. 

Co więcej? Schemat zawodów będzie identyczny do poprzednich edycji. Początek z samego rana, a więc odprawa techniczna, później wyścig, a na końcu wręczenie medali, pucharów i upominków dla najlepszych kierowców całych Mistrzostw Okręgu w KJS 2021. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez zabawy tanecznej, grilla, spotkań towarzyskich uczestników i samych kibiców. Jednocześnie będzie to impreza pożegnalna na zakończenie sezonu w roku 2021.

Co z pozostałymi etapami KJS?

Na tę chwilę zostały potwierdzone tylko te cztery rundy Mistrzostw Okręgu w KJS 2021. Z pewnością kolejne pojawią się wkrótce. Niestety niepewna sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju może sprawić, że w pewnym momencie jeden z tych czterech etapów, a nawet wszystkie, zostaną po prostu odwołane. Warto więc śledzić aktualności, najlepiej na stronie Polskiego Związku Motorowego.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*