Znowu powalczą o rekordy toru

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Znowu powalczą o rekordy toru

Pierwsza runda tegorocznego cyklu TAT odbyła się na początku czerwca. Wśród szerokiego grona uczestników jak zwykle nie brakowało doświadczonych, nawet wyczynowych kierowców, mających na swoim koncie tytuły w zawodach rangi mistrzostw Polski, jak i początkujących adeptów motorsportu.

Równie różnorodnie było w parku maszyn, gdzie można było znaleźć zarówno A-grupowego malucha, pickupa Chevrolet S 10 Truck, bardzo szeroką grupę Civiców rywalizujących również w nowym dodatkowym pucharze Honda Trophy, jak i GR Yarisy, Focusy RS i ST, Mercedesy AMG, BMW M2 Competition, a nawet Porsche 911 Turbo i elektryczny bolid – Sonica 7 EV.

Bolidy i turystyki

To właśnie właściciel elektrycznej wyścigówki, czyli Szczepan Sakowicz, okazał się najszybszy na inaugurację Time Attack Trophy 2022. Co więcej, uzyskując rezultat jednego okrążenia Toru Toruń poniżej 30 sekund, został  pierwszym kierowcą, któremu ta sztuka udała się na więcej niż jednych zawodach.

Dotychczas poza nim zaledwie pięciu kierowców złamało tę bardzo symboliczną na toruńskim obiekcie barierę. Tutaj trzeba nadmienić, że wyniki top lap uzyskiwane przez najszybszych kierowców startujących w cyklach Time Attack Trophy i Track Day Trophy są oficjalnymi rekordami asfaltowej pętli toru. Na szczycie listy TOP10 od 03 października 2020 roku znajduje się Jacek Kędzior (Mev Exocet), który uzyskał znakomity rezultat 28,418s. Zawodnik z Wybrzeża jest jednocześnie rekordzistą w grupie kierowców aut tylnonapędowych.

Bardzo wyśrubowany jest również wynik w grupie przednionapędowców – 29,054. Uzyskał go przed rokiem Arkadiusz Kubiak, za kierownicą Renaulta Megane RS. Co więcej, jest to jednocześnie rekord dla tzw. aut turystycznych, czyli nie będących typowymi bolidami wyścigowymi o otwartej konstrukcji nadwozia, a także drugi rezultat w TOP10. Trzeci wynik w ogólnym zestawieniu i rekord dla aut z napędem na obie osie dzierży Marcin Markowicz (Subaru WRX STI) – 29,254. Organizatorzy cykli TAT i TDT prowadzą również tabele najlepszych rezultatów dla poszczególnych marek.

Wpadnij na tor!

Czy w sobotę 23 lipca w MotoParku Toruń zostaną ustanowione kolejne rekordy? Bardzo dobrych rezultatów z pewnością nie zabranie, gdyż na liście startowej już jest sporo wytrawnych kierowców, doskonale znających specyfikę toruńskiego toru. Są wśród nich zawodnicy, którzy w poprzednich sezonach sięgali po tytuły mistzowskie w Time Attack Trophy i Track Day Trophy, m.in. Michał Sobota (BMW E46 M3), Jakub Kalisz (Toyota GR Yaris) i Sebastian Kraszewski, czyli rzecz jasna popularny youtuber Kickster (Mazda RX-8), który sporą część swoich produkcji tworzy właśnie na obiekcie w Toruniu.

Lista uczestników najbliższej rundy TAT nie została jeszcze zamknięta, więc chętni, którzy już nie będą zwlekali jeszcze mogą dołączyć do grona startujących. Jak to uczynić? Wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres [email protected], w treści podając: imię i nazwisko kierowcy, markę, model auta i krótką informację o jego specyfikacji, osobisty rekord okrążenia Toru Toruń, jeżeli zawodnik bądź zawdoniczka taki wynik posiada, oraz numer telefonu do ewentualnego kontaktu.

Rywalizacja odbywa się w czterech klasach podstawowych (trzy klasy pojemnościowe dla aut z napędem na jedną oś oraz odrębna klasa dla samochodów AWD). Dla kierowców startujących pojazdami w seryjnych specyfikacjach lub po niedużych modyfikacjach dodatkowo przeznaczone są podklasy Street. Cyklom TAT i TDT ponadto towarzyszą też rundy dodatkowych pucharów – Honda Trophy, Mercedes Trophy, Miata Trophy i seria dla pań, czyli Girls Trophy.

Więcej informacji znaleźć można na STRONIE MOTORSPORT TROPHY , FANPAGE’U ORGANIZACJI oraz w WYDARZENIU NA FB.

Informacja prasowa

(tekst: Tomasz Niejadlik, fot.: Julia Truszczyńska)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*