Turystyczne rajdy motocyklowe – zobacz najpiękniejsze trasy zawodów!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Turystyczne rajdy motocyklowe – zobacz najpiękniejsze trasy zawodów!

W Polsce pięknych krajobrazów co niemiara. Świetnym tego przykładem są Bieszczady. Właśnie tam organizowany jest jeden z rajdów motocyklowych, o którym dziś powiemy nieco więcej. Poznaj także inne turystyczne rajdy, w których widoki będą zapierać dech w piersiach!

  1. Rajd Bieszczadzki „Wilcza Sfora”

Chyba wszyscy się z tym zgodzą. Nie ma piękniejszych widoków w naszym kraju, jak Tatry, Góry Stołowe czy Bieszczady. Na szczęście wszystkich uczestników rajdu Wilcza Sfora, ten odbywa się właśnie po trasach w Bieszczadach. Rajd ten podzielony jest na dwie części, opiszemy teraz w skrócie każdą z nich:

ROAD

Ta część obejmuje trasę po drodze asfaltowej. Dostępna jest dla wszystkich typów motocykli. Co czeka na Ciebie na tym etapie? Serpentyny, kręte bieszczadzkie drogi, co więcej, architektura tych rejonów, drogi wiodą bowiem przez mniejsze miasteczka i wioski. Zwiedzisz na przykład najpiękniejszą cerkiew regionu! Kraina Wilków oferuje naprawdę mnóstwo pięknych widoków, krajobraz po prostu zapiera dech w piersiach – przekonasz się o tym!

ADVENTURE

Druga część rajdu to doskonałe wyzwanie dla wszystkich miłośników turystycznych enduro. W tym etapie przeplata się praktycznie każda droga Bieszczad. Możesz liczyć na trasę asfaltową, nierzadko również szutrową i gruntową. Kojarzysz słynne brody rzeczne w tej części Polski? Jeśli tak, będziesz miał okazję zobaczyć je ponownie, jeśli nie, przygotuj się na niezapomniane wrażenia! W roku 2021 będzie ich ponad pięć! Co jeszcze czeka na Ciebie na trasie? Zamknięte odcinki z próbami terenowymi, strome zjazdy, ale również podjazdy, a do tego wszystkiego odcinki w górach i te wiodące przez przełęcze. Tak jeszcze nie podróżowałeś!

  1. Kocia Rajdowa Reinkarnacja

Tym razem jednodniowy rajd, który prowadzi przez najpiękniejsze zakątki województwa dolnośląskiego. To idealny wybór dla wszystkich, którzy nie tylko chcą zwiedzić te rejony, ale po prostu nie mają czasu na dłuższe zawody. Cały rajd trwa około 6–8 godzin. Prowadzi przez górskie szlaki, co chyba wszyscy cenią sobie najbardziej.

Co ciekawe, rajd nie jest na czas, odbywa się na orientację. Mimo wszystko nie musisz się obawiać nieznajomości tych rejonów, zawody nie należą do bardzo trudnych. Nawet jeśli jesteś początkującym motocyklistą możesz wziąć udział w tym rajdzie. Nie musisz mieć sporego doświadczenia, nie ma także znaczenia, jakim motocyklem jeździsz. Zapisz się i weź udział w rajdzie, zwiedź najpiękniejsze zakątki pogranicza polsko-czeskiego. 

W 2021 możesz mieć pewność, że trasy zahaczą o naszych południowych sąsiadów. Bazą rajdu będzie Kłodzko, przy drodze krajowej nr 8 przy stacji paliw ORLEN. Tam o godzinie 9:00 rozpocznie się wyścig. Na parkingu przy stacji czekać będzie biuro organizatora rajdu, hala namiotowa, a także ławka i stołki dla wszystkich uczestników, którzy przed i po rajdzie będą mogli coś zjeść i wypić.

  1. Rajd Niepodległości SAMOPAS

Tym razem rajd Samopas, który będzie prowadzony w formule „zdalnej”. Niestety przez pandemię uczestnicy będą musieli pokonywać trasy samodzielnie. Czy to duże utrudnienie? Niekoniecznie! Może okazać się świetną zabawą, a także ćwiczeniem dla swoich umiejętności orientacji w terenie. Każda z dwóch tras, o których zaraz nieco napiszemy, liczy około 150 kilometrów – naprawdę sporo! Zwiedzisz krainę zamków i pałaców, czyli Przedgórze Sudeckie. Ponadto poznasz tajemnicze, majestatyczne Góry Sowie. Poćwiczysz jazdę w terenie i po drodze asfaltowej! 

ROAD

Podobny podział, jak w przypadku pierwszego rajdu, o którym pisaliśmy. Trasa ROAD będzie wiodła przez piękne i malownicze krajobrazy Gór Sowich i Przedgórza Sudeckiego. Zwiedzisz liczne zabytki architektury, dworki, pałace i zamki. Jesteśmy pewni, że Ci się spodoba!

ADVENTURE

Trasa numer dwa to ta offroadowa. Tutaj dawka adrenaliny będzie większa, a jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, widoki będą zapierać dech w piersiach. Strome podjazdy, zjazdy, liczne sekcje błotne, przy tym głębokie koleiny. To wszystko sprawi, że wrócisz do domu wykończony, ale jednocześnie dumny z siebie!

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*