Jak przesłać duże paczki za granicę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przesłać duże paczki za granicę?

Artykuł sponsorowany

Choć mogłoby się wydawać, że wysyłka dużej paczki za granicę to spory kłopot, w rzeczywistości jest to bardzo proste – wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku ważnych aspektach. O jakich dokładnie? Wszystko, czego potrzebujesz, aby prawidłowo zapakować oraz przesłać paczkę poza granice Polski znajdziesz w tym artykule!

Planujesz wysyłkę paczki o dużych gabarytach poza granice naszego kraju? W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje, które pozwolą Ci zrobić to szybko i sprawnie!

Pakowanie paczki – jak to zrobić?

Zanim wyślesz paczkę za granicę, musisz ją odpowiednio zapakować. Jak to jednak zrobić w przypadku przesyłek o dużym gabarycie? Przede wszystkim należy pamiętać, że tego typu przesyłki należy pakować w inny sposób niż standardowe paczki, a najwygodniejszym i najczęściej stosowanym sposobem są palety.

Pakowanie palet

Decydując się na wysyłkę z wykorzystaniem palet, warto przede wszystkim wiedzieć, że na rynku znajdziesz różnego rodzaju palety. Są to między innymi: 

  • półpalety o wymiarach 60 x 80 centymetrów
  • palety EURO o wymiarach 120 x 80 centymetrów
  • palety przemysłowe o wymiarach 120 x 100 centymetrów, 120 x 120 centymetrów lub 240 x 80 centymetrów

W niektórych krajach wymagane są natomiast palety fumigowane, czyli palety sprawdzone i zabezpieczone pod względem fitosanitoranym, czego dowodem jest odpowiednie ich oznaczenie. Przed wysyłką należy więc sprawdzić dokładne wymagania w konkretnym państwie. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat wysyłki palet, zajrzyj na stronę https://www.globkurier.pl/oferta/przesylki-paletowe.

Nadawanie palet za granicę

Aby nadać paletę za granicę, należy ją odpowiednio przygotować. Pamiętaj, że to Ty jako nadawca w pełni odpowiadasz za paletę, dlatego też musisz zadbać o to, aby była ona w dobrym stanie oraz aby miała wszelkie potrzebne zabezpieczenia takie jak folia zabezpieczająca przed zamoknięciem i przesunięciem ładunku. Kiedy Twoja paleta będzie już gotowa, to zmierz i zważ przesyłkę. Następnie wybierz kraj wysyłki oraz opłać wybranego przez siebie kuriera. 

Jeśli interesuje Cię wysyłka paczki wielkogabarytowej w tym paletowej, sprawdź ofertę znajdującą się na stronie https://www.globkurier.pl/oferta/przesylki-wielkogabarytowe

Rodzaje transportu

Warto także pamiętać, że w przypadku przesyłek zagranicznych masz do wyboru różne rodzaje transportu – transport drogowy, transport morski oraz transport lotniczy. Różnią się one od siebie przede wszystkim  czasem oczekiwania na przesyłkę oraz kosztem. W przypadku paczek wysyłanych drogą lądową lub morską paczka dociera do odbiorcy w czasie od 2 do 5 dni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się wysłać paczkę samolotem, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że trafi ona do rąk odbiorcy już następnego dnia. 

Ofertę wysyłki paczek do Stanów Zjednoczonych znajdziesz na https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-usa

Fot.: Ha11ok/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*