Tory adventure w Polsce – co, gdzie i jak?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Tory adventure w Polsce – co, gdzie i jak?

Tory adventure to naprawdę intrygujące obiekty, przyciągające wielu fanów jednośladów. Co warto wiedzieć o polskich arenach?

Czym dokładnie są tory adventure i dla jakich motocykli są stworzone?

Osoby, które nie są najlepiej zapoznane z charakterystyką rynku motocyklowego mogą mieć spory problem, by móc odpowiednio rozpoznać konkretne typy jednośladów. To właśnie dlatego w pierwszej kolejności należałoby powiedzieć o tym, czym tak właściwie są motocykle adventure, zanim na dobre będziemy w stanie zrozumieć, jakie tory dla takich konstrukcji okażą się najlepsze.

Bardzo często mówi się o motocyklach adventure jako o turystycznych enduro. To jednak byłoby spore spłycenie tematu. Tego typu jednoślady bowiem ogólnie cechują się sporą uniwersalnością i w zależności od naszych potrzeb, będziemy w stanie wykorzystywać je na naprawdę wiele sposobów. Niektórzy na przykład preferują korzystanie z motocykli adventure do długich szosowych tras, inni zaś – raczej do przemierzania dzikich dróg. Być może nie będziemy mogli porwać się na aż tak hardkorowe tereny, jak w przypadku klasycznego enduro, lecz taki motocykl zapewni nam większy komfort, kontrolę, a także uniwersalność.

Czym więc są tory adventure? Można powiedzieć, że są to trasy, do których konieczne jest odpowiednie przygotowanie i właściwa maszyna, lecz nie będziemy musieli zmagać się z większymi trudnościami terenowymi.

Tory adventure w Polsce – czy trudno je znaleźć?

No dobrze, wiemy już, czym w zasadzie charakteryzują się motocykle adventure, a także tory, które idealnie nadają się pod właśnie tego typu pojazdy. Teraz jednak przechodzimy do trochę trudniejszej kwestii – gdzie znajdziemy miejsca, w których będziemy mogli oddać się w bezpieczny sposób szaleństwu na dwóch kółkach, a także czy w ogóle w Polsce znajdziemy wiele szeroko dostępnych miejsc tego typu?

Zdecydowanie łatwiej będzie co prawda znaleźć otwarte offroadowe odcinki, lecz wcale nie oznacza to, że dla fanów torów o trudniejszym terenie nasz kraj nie oferuje absolutnie nic. Oczywiście takie areny nie zawsze będziemy w stanie znaleźć w naszej okolicy, lecz wcale nie oznacza to, że natrafienie na nie będzie graniczyć z cudem.

Najpopularniejsze tory adventure w Polsce – sprawdź, gdzie warto się udać!

Na jakie tory warto zwrócić więc uwagę? Oko przykuć może na przykład obiekt w Kraśniku, oferujący kilka stopni trudności i wiele atrakcji wokół. Bardzo dobrym pomysłem może być również Olszyna MotoPark w województwie dolnośląskim, a także obiekt Drive-Position w Warszawie. Wiele oferuje również województwo śląskie, na przykład Bukowa Dolina w Wiśle czy tereny w Kocierzu Moszczanickim. Jak więc widać, w Polsce naprawdę da się znaleźć ciekawe tory adventure, które będą w stanie dać nam pewne wyzwanie lub po prostu zabawę w terenie!

Zdj. główne: Kat Sazonova/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*