Czy każdy może skorzystać z toru wyścigowego? Sprawdzamy!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czy każdy może skorzystać z toru wyścigowego? Sprawdzamy!

Chcesz wypróbować swój samochód na torze wyścigowym i sprawdzić, jakie osiągi możesz wyciągnąć, nie martwiąc się ograniczeniami prędkości? W takim razie możesz wybrać się na tor. Jednak czy każdy może z niego skorzystać i przyjechać o dowolnej porze? Jeśli chcesz poznać informacje na temat tego, gdzie możesz jeździć swoim samochodem po torze i jak ścigać się z innymi, koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem. Wymieniamy najpopularniejsze tory wyścigowe w Polsce i podpowiadamy jak z nich korzystać. 

Tor wyścigowy w Legionowie

Legionowo kojarzy się większości z Centrum Szkolenia Policji. Jednak w tym samym mieście znajduje się tor wyścigowy, z którego skorzystać może każdy. Oczywiście wynajęcie toru nie jest darmowe i trzeba zapłacić naprawdę sporą sumkę – 1500 złotych za jeden dzień. Tor wynajęty jest na całą dobę, czyli dwadzieścia cztery godziny. Po wynajęciu można ścigać się po dwóch płytach, by szlifować swoje umiejętności. Jeśli wynajmujesz go sam, to oczywiście taki wydatek może wydawać się za duży. Jednak można zorganizować wyścig z kilkoma znajomymi, dzięki czemu opłata główna podzielona zostanie przez ilość osób zainteresowanych. 

Tor wyścigowy w Kąkolewie

W Kąkolewie znajduje się tor wyścigowy, w miejscu, w którym kiedyś było lotnisko wojskowe. Miejsce to zazwyczaj wynajmowane jest na większe wyścigi, na które udać się może każdy. Większość spotkań jest płatna, jednak zdarzają się również spotkania, na które można przyjść bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Ten tor nie jest jednak klasycznym miejscem, gdzie da się pościgać. Podczas jazdy można zmagać się z jazdą na utwardzanej i nieutwardzonej nawierzchni, co dla niektórych może być dodatkowym utrudnieniem, a dla innych egzaminem zdolności lub wspaniałą zabawą.

Tor wyścigowy w Bednarach

Niedaleko Kąkolewa znajduje się kolejny tor w Bednarach. Jest to miejsce należące do Aeroklubu Poznań. Tor wyścigowy to jednak nie jedyne atrakcje, jakie można tam znaleźć. Są też maty poślizgowe, pachołki i opony, dzięki którym miłośnicy ekstremalnej motoryzacji i prędkości poczują się jak w raju. Za wstęp trzeba zapłacić. Warto wiedzieć, że często organizowane są tam zloty rolnicze, jednak fani samochodów sportowych i tuningowanych spotykają się, by podszlifować swoje umiejętności oraz wykorzystać wszystkie konie mechaniczne w samochodach. 

Warszawa Bemowo – tor wyścigowy

Kolejne miejsce, do którego można się wybrać, by wypróbować swój samochód przy ekstremalnych prędkościach lub zobaczyć jak inni się ścigają, to tor wyścigowy w Warszawie Bemowo. Od lat organizowane są tam sporadyczne wyścigi. Ciekawostką na temat tego miejsca jest to, że w 2008 roku ścigał się tam Robert Kubica.

Tor wyścigowy w Modlinie

Polecanym miejscem dla fanów czterech kół i jednośladów jest tor wyścigowy w Modlinie. Tam organizowane są liczne wyścigi. Można nauczyć się driftować lub wziąć udział w wyścigu na ¼ mili.

Okazuje się, że w Polsce jest naprawdę wiele torów wyścigowych, na których można nauczyć się lepiej jeździć i wziąć udział w ekscytujących zawodach. Polecane są również tory w Nowym Mieście, Wrocławiu oraz w Kielcach. 

Zdjęcie główne: Gijs Westerneng/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*