Sezon F1 – podsumujmy dotychczasowe zmagania!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Sezon F1 – podsumujmy dotychczasowe zmagania!

Formuła 1 ruszyła w marcu i trwać będzie aż do grudnia. Jak prezentują się obecnie wyniki – w drugiej połowie tegorocznego sezonu? 

Najlepsi zawodnicy

Obecnie na szczycie klasyfikacji kierowców Formuły 1 znajduje się Max Verstappen z Holandii, należący do zespołu Red Bull Racing. Jego wynik to 226,5 pkt. Największym rywalem Holendra w bieżącym sezonie jest Brytyjczyk z zespołu Mercedes, Lewis Hamilton, który do tej pory zdobył 221,5 pkt.

Zawodnikom, którzy znaleźli się na niższych pozycjach, prawdopodobnie niełatwo będzie prześcignąć Verstappena i Hamiltona. Trzecie miejsce zajmuje Valtteri Botas z Finlandii z wynikiem 126 pkt. Oprócz niego trzycyfrowe noty zdobyli jeszcze: Brytyjczyk Lando Norris (czwarte miejsce, 114 pkt) oraz Meksykanin Sergio Perez (piąte miejsce, 108 pkt). Na trzech ostatnich pozycjach znajdują się: Robert Kubica, Polska; Mick Schumacher, Niemcy; Nikita Mazepin, Rosja. Cała trójka ma obecnie 0 pkt.

Nadchodzące wyścigi

Do końca sezonu 2021 zostało jeszcze siedem wyścigów. Najbliższy odbędzie się już 10 października w Japonii. Zawodników czekają także zmagania w USA, Meksyku, Brazylii, Australii, Arabii Saudyjskiej i Abu Dhabi.

Zdjęcie główne: Chris Peeters/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*