Czy można kupić turystyczne enduro za 5000 złotych?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy można kupić turystyczne enduro za 5000 złotych?

Turystyczny motocykl terenowy jest marzeniem wielu posiadaczy jednośladów. Fani obawiają się jednak, że kwota jaką trzeba zapłacić za taki model przekracza znacznie ich budżet. My przedstawiamy Wam, w jaki sposób wybrać enduro za maksymalnie 5000 złotych.

Oto pięć złotych zasad, które powinny być dla Ciebie kluczowe, podczas zakupu pierwszego turystycznego enduro.

  1. Nie patrz na rocznik produkcji – ciekawe propozycje, takie jak Honda NX 650 mogą pochodzić nawet z 1989 roku. W przypadku motocykla rocznik nie ma tak wielkiego znaczenia jak…
  2. Przebieg – to główny wykaz pojazdu. Jeżeli Twoje potencjalne enduro zostało wyprodukowane w latach 90tych ubiegłego wieku, a przejechane ma 20 000 kilometrów, to nie ma co się zastanawiać!
  3. Moc nie gra wielkiej roli – nie możesz przywiązywać się do wykazywanej mocy silnika. Kilkunastoletni enduro nie ma już takiej mocy, jak wypuszczony egzemplarz z fabryki.
  4. Rozsądnie przeglądaj ogłoszenia – uważaj na podróbki, motocykle w fatalnym stanie technicznym i te, które nie mają papierów. Nie kupuj motocykla wyłącznie wzrokiem!
  5. Otwórz się na wszystkie marki – jeżeli dotychczas jeździłeś Suzuki, to możesz spokojnie przesiąść się na jednoślad chińskiej produkcji. Pamiętaj, że to Twoje pierwsze enduro i będzie służyć Ci głównie do nauki.

Według powyższych zasad możesz kupić takie sprzęty jak Yamaha XT 600, Honda XL 600V czy Kawasaki. Rozważając zakup zwróć też uwagę na to, ile początkowo będziesz musiał w niego włożyć, aby wyruszyć w trasę!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*