Rajdy turystyczne w Wielkopolsce. Na co warto czekać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Rajdy turystyczne w Wielkopolsce. Na co warto czekać?

Jesteś fanem rajdów turystycznych? Nie możesz przegapić tych imprez! Oto kilka najciekawszych wydarzeń, które odbędą się w 2021 roku w Wielkopolsce.

Automobilklub Wielkopolski

Automobilklub Wielkopolski powstał już w 1923 roku i od tamtej pory nieprzerwanie zrzesza miłośników sportu i turystyki motorowej. Jest to polskie stowarzyszenie, którego celem jest popularyzacja różnych dyscyplin, podnoszenie kultury motoryzacyjnej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Siedziba Automobilklubu Wielkopolskiego znajduje się w Poznaniu. Z inicjatywy klubu prowadzony jest Tor Poznań oraz Muzeum Motoryzacji w Poznaniu. Co roku jest ona także organizatorem wielu imprez sportowych. Oto kilka, na które naprawdę warto czekać!

„Wielkopolanki za kółkiem”

Rajd „Wielkopolanki za kółkiem” odbędzie się 7 marca 2021 roku. Jest to doskonała okazja dla każdej kobiety, która chciałaby się sprawdzić za kółkiem. W 2020 roku wydarzenie to zgromadziło aż 137 osób, które łączyło jedno – wspólna pasja do rajdów turystyczno-nawigacyjnych. Rajd „Wielkopolanki za kółkiem” to impreza dedykowana wszystkim paniom z okazji ich święta – Dnia Kobiet. Jest ona współfinansowana ze środków Powiatu Poznańskiego. Niestety zła wiadomość dla panów – w rajdzie tym mogą uczestniczyć jedynie panie. Cała trasa obejmuje około 60 kilometrów po różnych gminach. Zadaniem zawodniczek będzie pokonanie jej zgodnie ze wskazaniami na itinererze. Każda z nich musi wykazać się znajomością geografii, matematyki i przyrody. Ważna jest także uwaga i spostrzegawczość. Na zwyciężczynie czekają puchary, medale i dyplomy, jednak najcenniejszą nagrodą powinna być zawsze dobra zabawa. 

„Pożegnanie lata”

Rajd „Pożegnanie lata” zasługuje na miano wydarzenia historycznego. W sierpniu 2020 roku odbyła się już 15. edycja tej imprezy. Jak co roku przyciągnęła całą masę miłośników sportów motorowych, dla których była to ostania szansa na szaloną letnią przygodę za kółkiem. Niestety, jak na razie nie podano dokładnej daty kolejnej edycji rajdu, ale bez obaw, z pewnością w 2021 roku impreza również się odbędzie. Start rozpoczyna się tradycyjnie na Targowisku Miejskim w Mosinie, gdzie wszystkie zespoły zbierają się, aby następnie zmierzyć się ze sobą podczas konkurencji. Cała trasa wymaga od uczestników ogromnego zaangażowania. Zawodnicy muszą przygotować się na kilkugodzinne zmagania z itinererem i przeróżnymi zagadkami. Podczas zakończenia rozdawane są nagrody, wyróżnienia, puchary. Jest to także czas na rozmowy z uczestnikami, wspólne zdjęcia pamiątkowe oraz dzielenie się swoimi przeżyciami i doświadczeniami. 

Rajd Walentynkowy

Rajd Walentynkowy to doskonała okazja dla par, które w wyjątkowy sposób chcą uczcić Święto Zakochanych. W 2020 roku odbyła się 17. edycja imprezy, jednak wiele osób już teraz odlicza czas do rajdu w 2021 roku. Podczas eventu uczestnicy będą musieli pokonać kilkudziesięciokilometrową trasę. Czekają na nich także ciekawe quizy, konkursy czy testy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dla wszystkich sympatyków turystyki i nawigacji przygotowane zostaną wspaniałe nagrody i ciepły posiłek, który będzie można zjeść w gronie współzawodników. Rajd walentynkowy będzie świetnym wyborem, jeśli chodzenie do kina już się Wam znudziło. Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie, które jeszcze długo będziecie wspominać z uśmiechem na twarzy. 

Rajd Niepodległości

Wydarzenie, na które również warto czekać z niecierpliwością, to Rajd Niepodległości, który jest organizowany co roku przez Automobilklub Wielkopolski. To wspaniała okazja na uczczenie odzyskania niepodległości przez Polskę i świetna alternatywa dla różnego rodzaju marszów czy biegów. Każda edycja gromadziła ponad 100 osób. W 2021 roku nie może być inaczej! Rajd polega na pokonaniu trasy w możliwie najkrótszym czasie, ale to nie wszystko. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się także z konkurencjami sprawnościowymi i tymi wymagającymi zręczności. Wydarzenie ma miejsce na Torze Poznań, a trasa obejmuje wiele historycznych miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości. Uczestnicy mogą w piękny sposób uczcić to święto, pozostawiając znicze czy kwiaty w każdym z tych miejsc. Na zakończenie imprezy przewidziane są koncerty pieśni patriotycznych oraz krótkie lekcje historii. Oczywiście uczestnicy mogą liczyć również na masę ciekawych nagród, a dla najlepszych przygotowane zostaną piękne puchary. 

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*