Jak dobrze zapakować paczkę do wysyłki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dobrze zapakować paczkę do wysyłki?

Artykuł sponsorowany - Wysyłasz komuś paczkę i chcesz, żeby dotarła na miejsce bezpiecznie i w niezmienionym stanie? Chroń nadawane przedmioty przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi i wypadkami. Postaw na skuteczne pakowanie.

Pakowanie paczek do wysyłki to ważny element prowadzenia sprzedaży na odległość. Niezależnie od tego, czy wysyłasz paczkę do klienta, czy do przyjaciela, warto zadbać, aby wszystkie rzeczy trafiły do odbiorcy bezpiecznie i w nienaruszonym stanie. Pomogą Ci w tym zasady, które zebraliśmy dla Ciebie poniżej.

Zapakuj wysyłany przedmiot w odpowiednie opakowanie

Wybranie optymalnego opakowania na przedmioty, które zamierzasz wysłać, nie jest trudne. Najlepszą opcję będzie kartonowe pudełko. Ten materiał nie jest obciążający dla środowiska, pudełka mogą być w różnych rozmiarach, a w dodatku zapewniają dość wysoki poziom ochrony transportowanym materiałom. Z łatwością możesz wypełnić wolną przestrzeń w kartonach styropianem, biodegradowalnymi wypełniaczami lub folią bąbelkową, zapewniając wysyłanym przedmiotom dodatkowe bezpieczeństwo. Jeżeli chcesz dodatkowo ochronić przesyłkę przed wilgocią, przydatna może okazać się folia przezroczysta, którą owiniesz karton lub produkt znajdujący się wewnątrz.

Użyj taśmy z dobrym klejem do zabezpieczenia przesyłki

Bardzo ważne przy pakowaniu jest również użycie odpowiedniej taśmy, która zabezpieczy karton. Nie używaj w tym celu taśmy samoprzylepnej, ponieważ używany przy jej produkcji klej jest stosunkowo słaby i nie nadaje się do zabezpieczania przesyłek. W czasie transportu taśma samoprzylepna może ulec odklejeniu, a przez to przesyłka nie będzie bezpieczna. Do zaklejenia kartonu z wysyłanym przedmiotem znacznie lepiej jest użyć taśmy z klejem wodnym lub brązowej taśmy klejącej z mocniejszym klejem niż ten stosowany na taśmach samoprzylepnych. Asortyment do pakowania przesyłek, w tym odpowiednie taśmy pakowe, znajdziesz na stronie: folie-stretch24.pl.

Dobrze zaadresuj przesyłkę

Bardzo ważnym krokiem pakowania przesyłki jest jej adresowanie. Najskuteczniejszym sposobem jest umieszczenie etykiety w koszulce, która zabezpieczy papier przed zamoczeniem. Jeżeli decydujesz się na ten sposób, koniecznie zabezpiecz wolny brzeg koszulki tak, aby kartka z niej nie wypadła. Alternatywną metodą może być zaklejenie etykiety taśmą bezbarwną, która spełni rolę laminacji. Niezależnie od wybranego sposobu adresowania, postaraj się, żeby dane odbiorcy były zapisane czytelnie – wydrukuj etykietę lub wypisz ją drukowanymi literami. Zanim nadasz przesyłkę, jeszcze raz upewnij się, że adres odbiorcy i nadawcy wpisane są bezbłędnie. 

Paczki szczególnego rodzaju

W niektórych przypadkach pakowanie paczek wymaga dodatkowych działań. Dzieje się tak, kiedy wysyłasz przedmioty o nieregularnym kształcie lub wykonane z bardzo delikatnych materiałów. Jeżeli nadajesz przesyłki zawierające niestandardowych rozmiarów i kształtów rzeczy, nie staraj się znaleźć odpowiadającego kartonu. Zamiast tego dobrze zabezpiecz przedmioty w opakowaniu typu „overpack” i postaraj się wypełnić je materiałami zabezpieczającymi: folią bąbelkową, biodegradowalnymi wypełniaczami lub styropianem. Jeżeli masz taką możliwość, może również umieścić mniejszy karton, zawierający przedmiot, w większym i wypełnić pustą przestrzeń między nimi gazetą lub innym zapychaczem. Natomiast w przypadku, w którym nadajesz delikatne materiały, poza zabezpieczeniem przesyłki w sposób opisany powyżej, warto umieścić na jej zewnętrznym opakowaniu informację „Uwaga! Szkło!” albo „Uwaga! Delikatne!”. Taki komunikat będzie dla kuriera sygnałem, że musi ostrożniej obchodzić się w przesyłką.

Zdjęcie główne: SHVETS production/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*