Rusza nowy sezon Time Attack Trophy

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Rusza nowy sezon Time Attack Trophy

Jak podkreślają organizatorzy, Time Attack Trophy to liga dla każdego. Pierwotnie została założona z myślą o kierowcach-amatorach szukających dobrej zabawy i doskonalenia swoich umiejętności na torach. Z czasem zyskała uznanie też sporej grupy doświadczonych, zaprawionych w torowych bojach kierowców.

Coraz częściej na rundach pojawiają się również wyczynowi zawodnicy, prawdziwi mistrzowie sportu samochodowego, którzy startując  w rundach TAT doskonale się bawią, przy okazji trenując i testując swoje auta. Nierzadko na starcie stają też byli czempioni, którzy już jakiś czas temu pokończyli swoje zawodnicze kariery i właśnie w tym cyklu szukają powrotu do sportowych emocji po latach rozbratu ze ściganiem. Pojawiali się między innymi zawodnicy, którzy zdobywali tytuły mistrzów Polski w kartingu, rajdach samochodowych i rallycrossie, a nawet multimedalista mistrzostw kraju, Europy i świata w jednej z odmian sportu motorowodnego.

W najbliższej rundzie TAT wystartuje m.in. dwukrotny zdobywca tytułu King of Europe w driftingu, doświadczony rajdowiec i były dwukrotny wicemistrz kraju w rallycrossie, mający na swoim koncie również starty w mistrzostwach Europy RX. Większość uczestników tradycyjnie jednak będą stanowili typowi amatorzy torowego ścigania. Jak zawsze nie zabraknie też zupełnych debiutantów, dla których będzie to pierwszy krok w motorsporcie.

  • Zawodnicy, zarówno ci początkujący, jak i doświadczeni, bardzo cenią sobie klimat panujący na naszych zawodach – podkreśla Tomasz Niejadlik, pomysłodawca i dyrektor cyklu. – Nieprzypadkowo o atmosferze u nas panującej dużo się mówi w różnych zakątkach kraju. Z tego powodu przyjeżdżają do nas kierowcy z większości regionów Polski. Niektórzy na swój debiut w zawodach wybierają właśnie nasze ligi. Także na sobotniej rundzie będziemy mieli zarówno kierowców ze Śląska i Małopolski, jak i z Wybrzeża. U nas praktycznie wszyscy czują się dobrze. Ma to związek nie tylko z naszymi wysiłkami, ale przede wszystkim z unikalną, bardzo pozytywną i otwartą społecznością, która stworzyła się wokół naszych cykli. Ci ludzie to nasz największy atut i powód do dumy.

Zawody serii Time Attack Trophy to jednak nie tylko niezwykły klimat w parku maszyn i umiarkowana ilość jazdy, która odpowiada wielu uczestnikom, ale też poważne ściganie o coraz bardziej prestiżowe tytuły, trofea i atrakcyjne nagrody w oparciu o proste i bardzo przejrzyste, pierwotne zasady time attack. O końcowym wyniku decyduje jak najlepszy czas pojedynczego okrążenia, uzyskany przez zawodnika w trakcie całych zawodów. Gwarantuje to wielkie emocje i walkę pomiędzy kierowcami aż do ostatnich przejazdów.

W ramach rywalizacji w Time Attack Trophy każdy uczestnik może ustanowić swój własny rekord okrążenia asfaltowej pętli Toru Toruń. Najlepsze wyniki są oficjalnymi rekordami obiektu prezentowanymi na nim, a  także w Internecie. Tabele obejmują wyniki uzyskane nie tylko w kategorii Open, czyli wspólnej dla wszystkich uczestników, ale też rezultaty dla poszczególnych rodzajów napędu, marek i popularnych modeli aut.

Cyklowi Time Attack Trophy i jego bratniej lidze Track Day Trophy towarzyszą dodatkowe puchary – Mercedes Trophy, Miata Trophy i Girls Trophy. Od sobotnich zawodów dołącza do nich nowa seria – Honda Trophy.

Wszyscy uczestnicy TAT i TDT otrzymują bony z rabatami na zakupy w sklepie Rallyshop.pl. Ponadto podczas części rund każdy zawodnik ma szansę na wylosowanie atrakcyjnych nagród, m.in. akcesoriów do motorsportu czy voucherów na gokarty. W trakcie najbliższych zawodów rozlosowane zostanie szkolenie w zakresie sportowej jazdy na Torze Toruń zrealizowane przez Czarnecki Racing School. Tego typu kurs u boku byłego kilkukrotnego wicemistrza kraju w rallycrossie – Roberta Czarneckiego trafi też do zwycięzcy jednej z podklas Street, przeznaczonych dla kierowców startujących samochodami o seryjnych specyfikacjach lub po niedużych modyfikacjach. Organizatorzy z grupy Motorsport Trophy, która prowadzi serie TAT i TDT, zapowiadają bardzo interesujące, oryginalne nagrody dla najlepszych na zakończenie sezonu.

Wszystkie tegoroczne rundy Time Attack Trophy odbędą się w MotoParku Toruń. Pierwsza – w najbliższą sobotę, kolejne – 23 lipca i 11 listopada. Inauguracja bratniej serii, czyli Track Day Trophy, odbyła się w kwietniu na Autodromie Pomorze pod Gdańskiem. Poprzedziła ją runda zerowa, testowa w lutym na Torze Toruń. Kolejna odsłona TDT zaplanowana jest na 09 października  na Torze Łódź. Cykl ten zakończy się kolejną edycją Toruńskiej Barbórki, która planowana jest na 03 grudnia.

Więcej na stronie ORGANIZACJI MOTORSPORT TROPHY, FANPAGE’U MT oraz w WYDARZENIU NA FB.

Informacja prasowa

Tekst: Motorsport Trophy

Fot.: Julia Truszczyńska / Motorsport Trophy

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*