Marc Marquez wystartuje w Grand Prix Portugalii?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Marc Marquez wystartuje w Grand Prix Portugalii?

Fani hiszpańskiego zawodnika nie mogli się doczekać pozytywnych wiadomości odnośnie stanu zdrowia Marca. Warto przypomnieć, że Marquez obecnie pauzuje z powodu grudniowej operacji ręki. Lekarze wystosowali oficjalne stanowisko w sprawie udziału w wyścigu.

Zespół medyczny dopuszcza możliwość startu Marca Marqueza w , przypadającym na 18 kwietnia, Grand Prix Portugalii. Niemniej jednak, decyzja ta musi się wiązać z powstrzymaniem się przed podejmowaniem nadmiernego ryzyka na pętli.

Podczas oceny przeprowadzonej w Hospital Ruber Internacional przez tamtejszy zespół medyczny, prowadzony przez lekarzy Samuela Antuna, Ignacio Roger de Ona i De Miguela, Ibarzala i Garcia Villaneuva, cztery miesiące po operacji ręki Marca Marqueza, stwierdzono bardzo satysfakcjonujący stan kliniczny. Jest dowód na postęp w procesie konsolidacji kości. W obecnej sytuacji, Marquez może wrócić do rywalzacji, mając na uwadze ograniczenie ryzyka, jakie wiąże się z jego aktywnością sportową.

czytamy w oficjalnym komunikacie zespołu Hiszpana

(Autorstwa Box Repsol – 11 Austria GP 8, 9, 10 y 11 de agosto de 2019, circuito de RedBull Ring, Spielberg, AUSTRIA, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84275016)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*