Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Regeneracja turbosprężarek i naprawa turbin

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Samochody z turbodoładowanymi silnikami oferują nieporównywalnie większą przyjemność z jazdy niż auta z silnikami wolnossącymi. Zadanie, które ma do wykonania turbosprężarka, polega na dostarczeniu do silnika większej ilości powietrza w krótkim czasie, dzięki czemu spalanie paliwa odbywa się w sposób bardziej dynamiczny i osiągane jest większe chwilowe przyspieszenie. Niestety, turbosprężarki to elementy samochodu, bardzo mocno narażone na zużycie i awarie. Zazwyczaj dzieje się tak na skutek niewłaściwej eksploatacji. Co, jeśli taka sytuacja dotknie i ciebie? W grę wchodzi wówczas naprawa turbosprężarek, regeneracja turbin lub zakup nowej turbosprężarki, co z uwagi na wysokie koszta jest rzadko praktykowane.

Jak przebiega naprawa turbosprężarek

Awarie turbin są na tyle częste, że powstało wiele firm zajmujących się ich regeneracją. Także nasz serwis Krymar wykonuje naprawy turbosprężarek ze wszystkich marek i modeli samochodów osobowych. Na czym polega regeneracja turbin i jak można ją zamówić? Przede wszystkim należy dokonać wymontowania turbosprężarki z samochodu. Można to zrobić samodzielnie lub skontaktować się z nami, aby demontażu dokonał nasz mechanik. Kiedy część jest wyjęta z samochodu, otwieramy zlecenie serwisowe i przyjmujemy turbinę do regeneracji. Czas potrzebny na naprawy turbosprężarki jest różny i zależy od wielu czynników: ilości zleceń oczekujących w kolejce, charakteru usterki i rodzaju części zamiennych, które mogą być potrzebne do naprawy. W większości przypadków wystarczają maksymalnie 2 tygodnie na kompleksowe wykonanie regeneracji turbin, jednak zawsze potwierdzamy to indywidualnie, po wykonanej diagnostyce części.

Czy oddanie do naprawy turbosprężarki to dobry pomysł?

Samochód z niesprawną turbiną traci na mocy i jest niesprawny. Skorzystanie z usługi regeneracji turbosprężarek to popularny i często stosowany sposób na rozwiązanie problemu. Naprawa jest wielokrotnie tańsza niż zakup nowej turbiny, której często również już nie ma w sprzedaży. Wówczas jedyną opcją pozostaje oddanie do regeneracji turbosprężarek. Kiedy trafią w ręce naszych serwisantów, turbina zostanie rozłożona na części pierwsze i element po elemencie dokładnie będzie przejrzana. Ewentualne usterki, wady i awarie będą usunięte, a jeśli zajdzie taka konieczność, pojedyncze części można wymienić na nowe. Koszt regeneracji turbosprężarki do samochodów ciężarowych to koszt od 1500 złotych wzwyż, natomiast do aut osobowych to najczęściej cena około 1000 złotych.

Co robić, aby regeneracja turbiny nie była konieczna?

Jako kierowca samochodu z turbiną powinieneś wiedzieć, co robić, aby turbo było odporne na awarie, a konieczność jego naprawy było ostatecznością. Najważniejsza dla żywotności turbiny jest regularna wymiana oleju. Nigdy nie należy przekraczać limitu kilometrów pomiędzy wymianami, ponieważ konsekwencją tej pozornej oszczędności może być kosztowna naprawa turbosprężarki. Olej silnikowy nie tylko smaruje silnik i turbinę, ale odpowiada także za jej chłodzenie. Jeśli turbo jest nadmiernie rozgrzane i następuje to wielokrotnie, może dojść do tzw. zmęczenia materiału i usterki, której nie będzie się dało naprawić. Jest to podstawowa zasada dbania o turbosprężarkę, którą należy stosować także do maszyn rolniczych i maszyn budowlanych wyposażonych w tę część. Inne cenne wskazówki znajdziesz na stronie https://turbokrymar.pl/artykuly/. Jeśli jednak zostaniesz zmuszony do zamówienia takiej naprawy, profesjonalną pomoc otrzymasz w naszym serwisie. Jednocześnie zapewniamy, że dla klientów indywidualnych przygotowaliśmy ciekawe oferty na naprawy turbin, które nie kosztują mnóstwo pieniędzy. Jest to ważne w dzisiejszych czasach, kiedy na każdym kroku napotykamy rosnące ceny.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*