Poznaj reprezentację Polski startującą w ramach kultowego 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Poznaj reprezentację Polski startującą w ramach kultowego 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Inter Europol Competition to jedyny polski zespół biorący udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Obok pierwotnego kierowcy, Kuby Śmiechowskiego, wystartują także doświadczeni – Brytyjczyk Alex Brundle oraz Holender Renger van der Zande.

24h Le Mans to najstarszy wyścig długodystansowy na świecie, organizowany od 1923 roku w okolicach urokliwego francuskiego miasta Le Mans. Z racji swojej bogatej historii, wyścig ten uznawany jest za najbardziej prestiżowy oraz najbardziej wymagający w kalendarzu sportów motorowych.

Uczestnicy wyścigu muszą przejechać jak największą ilość okrążeń wokół wyznaczonej trasy w ciągu 24. godzin. Co ciekawe, w pierwszych edycjach rekordziści notowali między 100 a 200 okrążeń, blisko sto lat później poprzeczka została zawieszona na blisko 400. Rywalizacja odbywa się na Circuit de la Sarthe.

Inter Europol Competition to jedyny w historii polski zespół startujący w ramach 24h Le Mans. Oficjalny debiut odbył się dwa lata temu, w 2019 roku. Niemniej jednak, początki teamu sięgają pierwszej dekady XXI wieku. W ostatnim czasie do partnerów polskiego zespołu dołączył Diverse Extreme Team.

(Fot. materiały prasowe)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*