Przyszłość Kubicy niejasna. Polak rozważa opcje na przyszły sezon

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Przyszłość Kubicy niejasna. Polak rozważa opcje na przyszły sezon

Zespół F1 Alfa Romeo Racing potwierdził, że w przyszłym sezonie za sterami bolidów zobaczymy Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego. Czy Robert Kubica zrezygnuje z międzynarodowej kariery?

Do oficjalnego oświadczenia Alfa Romeo Racing w sprawie składu zespołu na sezon 2021 odniósł się nasz rodak. Jak wiemy, Kubica planował kilkuletnie starty w seriach o podobnej randze co niemieckie DTM, jednakże szyki pokrzyżowała przede wszystkim obecna sytuacja na świecie. Gwoźdź do trumny DTM przybiło wycofanie się z serii koncernu Audi, oraz zmiana klasy startujących samochodów.

Jak poinformował Robert Kubica – dołączyłem do DTM z powodu samochodowców typu Class One i tego, jakie dają wyczucie, ich możliwości i tego, co te auta potrafią dać kierowcy. Jeśli więc chodzi o przyszłoroczny DTM, nie jestem przekonany, czy będę brał udział w tych mistrzostwach. Szczerze mówiąc nie wiem, co będę robił.

Polak wskazał jednak, że na ten moment przewiduje dwie możliwości – starty w wymagających rozgrywkach w klasie GT3 oraz Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

(By Homonihilis – Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6965830)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*