Płukanka silnika TEC 2000 – kompleksowe czyszczenie silnika

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Płukanka silnika TEC 2000 – kompleksowe czyszczenie silnika

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zanieczyszczenie to jedna z głównych przyczyn problemów z silnikiem. Wielu kierowców lekceważy pielęgnację jednostki napędowej, przez co ponosi poważne konsekwencje w postaci kosztownych awarii. A przecież w łatwy sposób można temu zapobiec – korzystając z płukanki do silnika. Zobacz jaki preparat przygotował TEC 2000 i jak łatwo możesz przeprowadzić czyszczenie.

Jak zanieczyszczenia wpływają na pracę silnika?

Samochód działa prawidłowo jeżeli wszystkie kluczowe systemy funkcjonują bez zarzutów. Awaria, chociaż jednego z elementów całej układanki może doprowadzić do wielu problemów i spowodować konieczność drogich napraw. Wrogiem naszego silnika zdecydowanie są różnego rodzaju zabrudzenia, które znacznie utrudniają jego poprawne funkcjonowanie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby kontrolować poziom jego zabrudzenia i zapobiegać ich powstawaniu. W tym celu powstała właśnie płukanka silnika TEC 2000. Dzięki temu innowacyjnemu środkowi dokładnie wyczyścisz jednostkę napędową i zapewnisz jej odpowiednią ochronę.

Szczególnie niebezpieczny jest dla silnika nagar, czyli osad powstający w wyniku spalania oleju oraz nieczystości dostających się z zewnątrz. Zbiera się on na wielu kluczowych elementach silnika i układu paliwowego takich jak ścianki komory spalania, tłoki silnikowe świece zapłonowe czy wtryskiwacze. Jeżeli dojdzie do jego nagromadzenia, olej nie jest w stanie stworzyć solidnej warstwy ochronnej, przez co będzie dochodzić do szybszego zużycia powierzchni i w ostateczności do poważnej awarii.

Jak działa płukanka do silnika?

Płukanie silnika przeprowadzamy podczas standardowej wymiany oleju. Nie będą Ci potrzebne żadne narzędzia czy przybory – wszystko odbywa się tutaj w bardzo prosty sposób.

Zacznij od rozgrzania silnika do normalnej temperaturę pracy. Dodaj preparatu do starego oleju i pozwól autu popracować na biegu jałowym przez około 15 minut. Po upływie tego czasu należy spuścić stary olej, w którym znajdować się będą wszystkie rozpuszczone przez płukankę zanieczyszczenia, a następnie zastąpić go nowym płynem.

Jeżeli silnik wykazywał już objawy sporego zanieczyszczenia takie jak nierówna kompresja, zwiększony pobór oleju, czarny dym z rury wydechowej, czy problemy z odpalaniem warto przedłużyć działanie preparatu nawet do 30 min. Jedna puszka płukanki 375 ml wystarcza 4-5 litrów oleju silnikowego. Dzięki odpowiednio dobranej kombinacjo niezwykle skutecznych detergentów dokładnie wyczyścisz wszystkie zakamarki silnika i zapewnisz mu zdecydowanie lepsze smarowanie.

Preparat przeznaczony jest do stosowania we wszystkich rodzajach silników – benzynowych, diesla oraz działających na gaz. Płukanie jest bezpieczne zarówno dla nowych jednostek napędowych jak i tych starszych i wyeksploatowanych. Pamiętaj, aby wykonywać cały proces w wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz w celu uniknięcia zatrucia spalinami.

Pełna oferta TEC 2000 – zadbaj o swój samochód dzięki nowoczesnym preparatom

Sprawdź również pozostałe dodatki do paliwa marki TEC 2000 – to preparaty o różnym zastosowaniu zarówno do silników benzynowych, jak i wysokoprężnych. Dzięki nim zapewnisz odpowiednie warunki pracy mechanizmom w silniku i ochronisz je przed zgubnym wpływem zanieczyszczeń czy wilgoci. Zapraszamy!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*