Najlepszy gokart elektryczny – jak go znaleźć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepszy gokart elektryczny – jak go znaleźć?

Gokart to świetna zabawa i zastrzyk adrenaliny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Powoli na polski rynek wkraczają gokarty elektryczne. Jak znaleźć najlepsze?

Czym jest gokart?

Gokart jest mniejszym czterokołowym pojazdem silnikowym. Nie zawiera mechanizmu zróżnicowanego, dlatego też przy skręcaniu koła nie zmieniają prędkości obrotowej. Specjalne drążki kierownicze odpowiadają za sterowanie kołami pojazdu. Gokarty zawodowe osiągają prędkość 190 km/h, normalne natomiast o wiele mniej, bo 80 km/h. Gokarty są pojazdami, których używa się przede wszystkim w wyścigach kartingowych. Jak znaleźć najlepszy gokart elektryczny?

W Polsce zakup gokartów elektrycznych nie jest na razie tak prostą kwestią jak za granicą. Ceny potrafią się wahać od 4 000 zł do 25 000 zł. Na dodatek nie wszystkie modele są jeszcze łatwo dostępne. O wiele prościej wynająć gokart elektryczny na torach kartingowych. Można też zdecydować się na zakup gokartów elektrycznych dla dzieci. Te kosztują od 300 zł do 4 000 zł, w zależności od tego, czy są używane, czy nowe. Na ten moment jednak, jeśli zależy nam na konkretnym modelu szczególnie w kwestii wyścigów kartingowych, lepiej sprowadzać gokarty elektryczne z zagranicy. Jest to droższe przedsięwzięcie, ale obecnie najprostsze.

Najlepszy gokart elektryczny na karting

BSR Racing Kart Pro

BSR Racing Kart Pro jest jednym z najlepszych gokartów wyścigowych na rynku ze względu na szybkość i jakość wykonania. Osiąga moc 25 kW silnikiem bezszczotkowym, a na dodatek ma wiele otworów wentylacyjnych, które dobrze chłodzą silnik oraz sterownik 350A. Osiąga maksymalną szybkość do około 135 km/h z maksymalną prędkością obrotową 6000. Jest w stanie nabrać maksymalne przyśpieszenie w nieco ponad 3 sekundy.

Gokart ten świetnie nadaje się do profesjonalnych wyścigów kartingowych. Ponieważ jest to gokart elektryczny, należy wspomnieć o ładowaniu. Czas maksymalnego ładowania wynosi około 30 minut, baterie wytrzymują do 20 minut, w zależności od pojemności akumulatora (35 Ah lub 42 Ah).

RiMO SiNUS iON

Gokarty z tej serii wyposażone są w innowacyjną baterię LiFeMnPO4. Ładują się godzinę i na torze wyścigowym są w stanie wytrzymać również godzinę. Zasilane są dwoma synchronicznymi silnikami elektronicznymi z magnesami trwałymi o mocy 2,8 kW. Osiągają maksymalną moc do 23 kW. Maksymalna prędkość RiMO SiNUS wynosi około 65 km/h.

OTL EGK

Wyjątkowość gokarta OTL EGK głównie polega na jego wygodzie. Jest wyposażony w możliwość regulowania siedzenia i kolumny kierownicy. Zawiera w sobie wiele innych dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, takie jak zdejmowalny wyściełany pałąk zabezpieczający, 3-punktowy system pasów bezpieczeństwa, wytrzymała stalowa rura chroniąca stopy, przycisk zatrzymania awaryjnego, a także zdalną możliwość zatrzymania pojazdu w razie niebezpieczeństwa.

VMG Electric Kart

Ten gokart jest wyposażony w 48 V wysokowydajny elektryczny bezszczotkowy silnik prądu przemiennego. Jest również wyposażony w programowalny regulator prędkości 400A, którym można regulować moment obrotowy. VMG Electric Kart jest również wyposażony w inne innowacyjne funkcje, takie jak pałąk, 3-punktowy system pasów bezpieczeństwa, regulowany układ kierowniczy, mechanizm różnicowy, pleciony przewód hamulcowy ze stali nierdzewnej, elektryczna regulacja siedzeń i wiele innych.

Zdj. główne: Tima Miroshnichenko/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*