Motorsport Trophy wrzuca trzeci bieg

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Motorsport Trophy wrzuca trzeci bieg

Grupa Motorsport Trophy została założona na początku 2018 roku i pierwotnie zajmowała się organizacją wydarzeń driftingowych, w tym ligi Drift Trophy.

Dopiero w 2020 roku rozpoczęła prowadzenie dwóch cykli dla fanów jazdy na czas po torach, które dziś są jej główną wizytówką. Wiosną ruszą trzecie sezony Track Day Trophy i Time Attack Trophy.

  • My dopiero zaczynamy się porządnie rozpędzać – podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor organizacji. – Można metaforycznie powiedzieć, że teraz wrzucimy trzeci bieg, stąd stopniowo wjeżdżamy na coraz dłuższe i szybsze tory. Liczymy, że dopiero na piątce czy nawet szóstce dopiero zbliżymy się do naszej prędkości maksymalnej.
Kalendarz wydarzeń Motorsport Trophy

Sezon Track Day Trophy tradycyjnie rozpocznie się od rundy zerowej, czyli przedsezonowego treningu z pomiarem czasu, który jak co roku jest zaplanowany w MotoParku Toruń na ostatnią niedzielę lutego, jednakże już 10. kwietnia seria zadebiutuje na kolejnym obiekcie. Pierwsza pełna runda cyklu odbędzie się bowiem na Autodromie Pomorze w Pszczółkach koło Gdańska. Kierownictwo organizacji liczy, że będzie to naprawdę spektakularne wydarzenie z udziałem dużej grupy zawodników z różnych zakątków Polski. Druga runda TDT odbędzie się dopiero jesienią, a konkretnie 09 października na Torze Łódź. To także nowy obiekt dla grupy Motorsport Trophy.

  • To dwa kolejne lubiane przez zawodników tory, poza tym zarówno z Łodzi i jej okolic oraz Trójmiasta mamy naprawdę sporą grupę zawodników, stąd goszcząc na tych obiektach jeszcze bardziej staramy się wyjść w ich stronę – podkreśla Tomasz Niejadlik.

Finał sezonu ponownie zaplanowany jest w Toruniu. Ostatnia runda cyklu, która szykowana jest na 03 grudnia, będzie jednocześnie kolejną edycją Toruńskiej Barbórki. Organizatorzy chcieliby, żeby w tym roku zawody odbyły się nie tylko na terenie MotoParku. Mają koncepcję zorganizowania ich w formie superoesu, który ma przebiegać zarówno nitką Toru Toruń, jak i otaczającymi go ulicami. Po zmroku wystartuje kolejna edycja kończącego sezon TDT Nocnego Kryterium Asów MotoPark. 

Okres późnej wiosny i lata to jednak dla ekipy Motorsport Trophy bynajmniej nie czas próżnowania. 04 czerwca nastąpi inauguracja kolejnego sezonu cieszącego się bardzo dużą popularnością cyklu  Time Attack Trophy. Do udziału w pierwszej rundzie ubiegłorocznej serii zgłosiło się aż 150 kierowców, co jest rekordem Toru Toruń dla sportowych imprez samochodowych odbywających się na tym obiekcie. Wówczas ze względów organizacyjnych, wynikających głównie z krótkiej asfaltowej pętli MotoParku, organizatorzy listę startową musieli zawęzić do „zaledwie” 100 uczestników. W tym roku także spodziewana jest wysoka frekwencja.

Druga runda TAT zaplanowana jest 23 lipca, trzecia, będąca jednocześnie kolejną edycją Pucharu Niepodległości, 11. listopada. W przeciwieństwie do TDT wszystkie rundy Time Attack Trophy odbywają się w toruńskim MotoParku, gdyż uczestnicy tej ligi walczą nie tylko o tytuły, trofea i nagrody, ale też o oficjalne rekordy Toru Toruń w różnych klasyfikacjach, w tym dla poszczególnych marek aut.

Kalendarz Motorsport Trophy to jednak nie tylko rundy TDT i TAT. Już w najbliższą niedzielę, 06 lutego, grupa planuje zorganizowanie na toruńskim lotnisku, a konkretnie na drugim obiekcie ODTJ MotoPark, kolejnego zimowego superoesu pod hasłem Winter Trophy. Wydarzenie ma odbyć się nawet, jeżeli tym razem zabranie śniegu. W ubiegłym roku wszystkie trzy eventy WT zorganizowano w typowo zimowych warunkach.

Ponownie szczególnym wydarzeniem z całego kalendarza Motorsport Trophy jest duży event AUTO MOTO SHOW Toruń, który odbędzie się 04 września w toruńskim MotoParku. Tam również nie zabraknie wielu motorsportowych akcentów. Poza tym zespół w tym roku będzie uczestniczył w organizacji kilku dużych wydarzeń zlotowych. 

Więcej na oficjalnej stronie (http://trophy.com.pl/) oraz fanpage’u organizacji (https://www.facebook.com/MotorsportTrophy/).

Tekst i fot.: Motorsport Trophy – Serie Samochodowe

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*