Jakie meble pomogą utrzymać porządek w warsztacie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie meble pomogą utrzymać porządek w warsztacie?

Organizacja miejsca pracy oraz utrzymanie w nim porządku to najlepszy sposób na to, by zwiększyć swoją efektywność, a także ułatwić sobie wiele zadań. Warsztat samochodowy jest jednym  tych miejsc, które łatwo zabałaganić i zagracić, a takie warunki bynajmniej nie pomagają w pracy przy aucie. Na szczęście istnieją specjalnie opracowane meble i gadżety warsztatowe, które ułatwiają utrzymanie tego miejsca w czystości. Zobacz, jakie meble warto mieć w swoim warsztacie.   

Tablice na narzędzia   

W każdym warsztacie potrzebne są narzędzia, a żeby ułatwić sobie pracę, warto mieć je w zasięgu ręki. Skrzynki czy pudła z narzędziami mają wiele wad. Po pierwsze – są zamknięte i często nieprzezroczyste, przez co bez stworzenia oznaczeń nie wiesz, co znajduje się w środku takiej skrzyni. Po drugie, utrudniają dostęp do narzędzi, wymagają “grzebania” w ich zawartości, by odnaleźć odpowiedni sprzęt, a małe elementy łatwo gubią się pośród innych narzędzi. Metalowe tablice warsztatowe pozwalają w przejrzysty sposób posegregować i zorganizować wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia, dzięki czemu dostęp do nich będzie o wiele łatwiejszy. Dzięki temu można znacząco przyspieszyć pracę w warsztacie i zaoszczędzić sporo czasu na przyjemniejsze rzeczy!   

Regały magazynowe  

Ta pozycja na liście mebli warsztatowych może być dość zaskakująca, jednak w dużych zakładach takie regały bardzo się przydają, na przykład do przechowywania części samochodowych czy dużych sprzętów. Na regale półkowym możesz w bezpieczny sposób składować naprawdę duże i ciężkie rzeczy, ponieważ są one w stanie znieść imponujące obciążenia. Świetnie sprawdzą się także do przechowywania opon samochodowych, ponieważ ich przewiewna konstrukcja doskonale zapobiega zaleganiu wilgoci, przez co guma na oponach nie niszczy się i nie traci swoich właściwości. Na takich regałach możesz też z powodzeniem ustawiać pudła z akcesoriami, śrubami czy mniejszymi sprzętami warsztatowymi.  

Szafy na sprzęt i akcesoria   

Dobra organizacja narzędzi i sprzętów to jedno, ale w warsztacie warto zadbać też o porządek wizualny. Nawet, jeśli wszystko znajdzie się na swoim miejscu, w przypadku otwartych półek i regałów, warsztat nadal będzie sprawiał wrażenie nieuporządkowanego i chaotycznego. Większe sprzęty lub przedmioty, które są używane rzadko, warto odłożyć do zamkniętej szafy, gdzie nie tylko będą chronione przed kurzem i wilgocią, lecz także nie będą dokładać się do tworzenia sztucznego bałaganu w warsztacie. Wybierając szafę do warsztatu zwróć uwagę na to, aby była ona szczelna i odporna na uszkodzenia. Dobrej jakości emalia na metalowej powierzchni ochroni ją przed obtłuczeniami i rdzą, co też ma wpływ na to, czy warsztat wygląda na czysty i zorganizowany, czy zaniedbany.   

Zdjęcie: Kenny Eliason/unsplash.com

materiał partnera

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*