Jak przygotować auto na jesień?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przygotować auto na jesień?

Artykuł sponsorowany

Sezon jesienno-zimowy bywa uciążliwy dla kierowców. Przeczytaj jakie czynności wykonać, aby przygotować samochód do bezpiecznej i bezkolizyjnej jazdy.

Serwis u mechanika

Okresowe przeglądy samochodu są istotne dla bezpiecznej i bezproblemowej jazdy. Warto udać się do doświadczonego serwisanta, który wykryje wszelkie nieprawidłowości pojazdu. Rutynowa konserwacja jest niezbędna, aby zachować odpowiedni stan techniczny wszystkich urządzeń. Serwisowanie samochodu wymaga od mechanika wymiany elementów eksploatacyjnych, do których należą m.in.: filtry, oleje, płyny i klocki hamulcowe. Jesień to najlepsza pora, żeby wymienić olej silnikowy, który chroni silnik przed korozją, zmniejsza straty tarcia w silniku i odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury jednostki napędowej. Wykonanie serwisu olejowego przed zimą to rozsądna praktyka. Warto postawić na oleje wysokiej jakości, które przyczyniają się do obniżenia zużycia paliwa przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności silnika. Sprawdź ofertę olejów silnikowych i środków smarnych do motoryzacji dostępnych na stronie: https://www.sklep.arga.com.pl/. Dystrybutor oferuje klientom nieodpłatną usługę spersonalizowanego doboru oleju do pojazdów, co pozwala rozwiać wiele wątpliwości. W ramach okresowego serwisu warto wykonać także kontrolę m.in. hamulców, zawieszenia, opon, stanu i wycieków płynów eksploatacyjnych, akumulatora, oświetlenia oraz innych urządzeń elektrycznych. Duże znaczenia ma również konserwacja np. zacisków hamulcowych, zamków i zawiasów, a także regulacja ewentualnych luzów zaworowych.

Czyszczenie klimatyzacji

Jesienią, ze względu na większą odczuwalność smogu, bardzo ważne jest również zadbanie o dobry stan klimatyzacji. Zapchany lub uszkodzony filtr sprawi, że do samochodu będzie dostawało się więcej zanieczyszczeń, co może być niebezpieczne dla alergików, osób z chorobami układu oddechowego, dzieci oraz osób starszych. Warto zainwestować w preparat do czyszczenia dpf, który pozwala wyczyścić i wypłukać filtr, aby ten znów osiągnął maksimum wydajności.

Wymiana opon

Nie należy zapominać także o stanie opon. Jeśli wciąż jeździsz na oponach letnich, to koniecznie sprawdź głębokość bieżnika, który odpowiada m.in. za odprowadzanie wody. Odpowiednio dobrane opony zapewniają dobrą przyczepność na drodze i chronią pojazd przed wpadnięciem w poślizg. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Vlad Alexandru Popa

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*