MotoGP: Marquez powraca w swoim stylu i wygrywa na Sachsenringu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
MotoGP: Marquez powraca w swoim stylu i wygrywa na Sachsenringu

Zawodnik zespołu Hondy przyzwyczaił nas do świetnych zawodów. Tym razem, Marc Marquez, po mistrzowsku rozegrał wyścig zapewniając sobie 11. zwycięstwo z rzędu i 8. w najwyższej klasie MotoGP na torze Sachsenring.

Nie da się ukryć, że charakterystyka toru sprzyjała Marquezowi. Tor Sachsenring jest lewoskrętny i dzięki temu nie obciąża zbytnio kontuzjowanego roku temu ramienia zawodnika. Hiszpan od początku wrzucił najwyższy bieg i stoczył walkę z niespodziewanym, tymczasowym liderem – Aleixem Espargaro startującym w barwach Aprilii.

Po wywalczeniu fotela lidera, Marquez nie miał sobie równych. Choć Oliveira próbował zblizyć się do prowadzącego, to Portugalczykowi do końca wyścigu nie udało się zniwelować starty dwóch sekund. Trudno się dziwić, Marco jechał jak natchniony.

Marquez oraz zespół nie kryli wzruszenia i ekscytacji po przekroczeniu linii mety. Zawodnik po raz ostatni wygrał dwa lata temu w Walencji. Ostatnie miejsce podium zajął, walczący o tytuł mistrzowski, Fabio Quartararo.

(Fot. By Box Repsol – 11 Austria GP 8, 9, 10 y 11 de agosto de 2019, circuito de RedBull Ring, Spielberg, AUSTRIA, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84275016)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*