Kto oferuje najlepsze kredyty samochodowe?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kto oferuje najlepsze kredyty samochodowe?

Nowoczesne modele aut sporo kosztują, dlatego nie każdy jest w stanie sfinansować taki zakup z uzbieranych oszczędności. W takich sytuacjach pomocny może okazać się kredyt samochodowy, dzięki któremu pozyskasz środki na wymarzone auto. Czym się charakteryzują takie produkty, na jakich zasadach są udzielane i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę? Podpowiadamy!

Na czym polega kredyt samochodowy?

Banki starają się elastycznie podchodzić do swoich klientów, oferując produkty finansowe dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wśród nich znajdziesz popularne kredyty gotówkowe, które możesz wykorzystać do sfinansowania dowolnych wydatków, a także produkty celowe takie jak kredyty samochodowe. Udzielane są na pokrycie kosztów zakupu pojazdu, dlatego otrzymanych środków nie możesz rozdysponować według własnego uznania. Standardowy kredyt samochodowy w finanse.rankomat.pl udzielany jest nie tylko na auta, ale także nabycie innych pojazdów mechanicznych. Dofinansowanie możesz więc przeznaczyć na zakup motocykla, quada czy samochodu ciężarowego. Warunkiem uzyskania kredytu jest wskazanie konkretnego pojazdu, na który mają zostać przekazane środki. Do sporządzenia umowy niezbędne będzie podanie marki, modelu, numeru VIN i innych danych identyfikacyjnych auta. 

Jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy?

Poszczególne banki udzielają kredytów samochodowych na różnych zasadach, dlatego zanim zdecydujesz się złożyć wniosek, powinieneś przeanalizować szczegóły danej oferty. Pozwoli Ci to wybrać najkorzystniejszą opcję finansowania i zaoszczędzić na wysokich kosztach kredytu. Niskie oprocentowanie nie powinno być najważniejszym czynnikiem decydującym o atrakcyjności oferty, gdyż równie istotne są inne parametry. Na co należy zwrócić uwagę? Ważne są m.in.:

 • oprocentowanie nominalne,
 • RRSO,
 • prowizje,
 • opłaty pobierane za udzielenie kredytu,
 • dodatkowe koszty,
 • wymagane dokumenty,
 • sposób rozpatrywania wniosku,
 • warunki przyznawania kredytu,
 • maksymalny okres kredytowania,
 • wymagania wobec kredytobiorców,
 • zabezpieczenia kredytu.

Warto też sprawdzić maksymalny wiek auta w chwili ostatniej spłaty, jeżeli planujesz zakup samochodu używanego. Niektóre banki nie udzielają środków na nabycie pojazdów starszych niż 10-12 lat lub wymagają dla nich krótkiego okresu kredytowania, co przekłada się na wyższą ratę.

Który bank oferuje najlepsze kredyty samochodowe?

Duża konkurencja na rynku sprawia, że banki starają się przyciągnąć nowych klientów, oferując promocyjne warunki kredytów. Żeby sprawdzić, w której instytucji masz szansę dostać najkorzystniejszą opcję finansowania, możesz skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/kalkulator-samochodowy/. To proste w obsłudze narzędzie, które wymaga podania podstawowych danych o osobistej sytuacji finansowej oraz oczekiwaniach względem kredytu. Na podstawie tych informacji kalkulator wygeneruje listę ofert od wielu banków, dzięki czemu będziesz mógł porównać, który kredyt bardziej Ci odpowiada.

Zdjęcie główne: Negative Space/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*