Imprezy wyścigowe w kwietniu i w maju – gdzie mogłeś i jeszcze możesz możesz startować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Imprezy wyścigowe w kwietniu i w maju – gdzie mogłeś i jeszcze możesz możesz startować?

Kwiecień i maj to okres, kiedy sporty motorowe znów budzą się do życia. Przygotowaliśmy więc listę kilku najciekawszych imprez, jakie odbędą się od połowy kwietnia do końca maja. 

III Wiosna z… poślizgiem

Już 24 kwietnia 2022 roku Automobilklub Wielkopolski Delegatura Mosina zaprosił na trzeci rajd z cyklu „Wiosna z… poślizgiem”. To impreza o charakterze turystyczno-nawigacyjnym. Tym razem autorami trasy byli Agnieszka i Łukasz, wyścig odbywał się w okolicach Szamotuł. Mogliśmy liczyć na wyjątkowe widoki, jakie oferuje Ziemia Szamotulska. Ponadto uczestnicy zwiedzili Pałac Górków i poznali tajemnice Baszty Halszki. To wszystko w ciągu jednego dnia. Oczywiście poprawili też prowadzenie samochodu, a także umiejętności nawigacyjne, które mogą się przydać w późniejszych wyścigach w tym roku.

Drugi Królewski Puchar Turystyczny 2022

Rajd Bibliotekarza 2022, bo taka jest oficjalna nazwa tego wydarzenia, odbędzie się 14 maja 2022 roku w okolicach Piaseczna. Mamy wiele informacji na temat samego wyścigu, więc chętnie je opiszemy. Przede wszystkim uczestnicy będą mierzyć się z dwoma odcinkami trasy. Długość całego przejazdu wyniesie około 45 kilometrów.

To jednak nie wszystko, do klasyfikacji będą liczyły się punkty zdobyte w konkursie wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Również próba sprawności samych kierowców będzie brana pod uwagę. To wciąż nie koniec. Kierowcy prawdopodobnie pod koniec kwietnia otrzymają materiały tematyczne. Następnie na podstawie informacji w nich zawartych napiszą test. Na uczestników czekają także zadania dodatkowe, o których nie ma pojęcia nikt oprócz organizatorów i które zostaną udostępnione już w czasie imprezy. 

Dlaczego warto zdecydować się na Drugi Królewski Puchar Turystyczny 2022? Przede wszystkim możesz poprawić swoje umiejętności w prowadzeniu samochodu. Ponadto pogłębisz wiedzę o przepisach ruchu drogowego. W okolicach Piaseczna spotkasz wyjątkowe miejsca i zabytki, które będą przewijać się przez całą długość trasy. Co ważne, załoga startowa to kierowca i pilot, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby udział brały także osoby towarzyszące.

Majówka 2022

Komisja Sportów Popularnych i Turystyki, a także Automobilklub Polski zapraszają na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 15 maja 2022 roku. Majówka 2022, czyli całodniowy rajd, który charakterem przypominać może wspomnianą już „Wiosnę z… poślizgiem”. W programie przewidziano nie tylko jazdę samochodem, ale również wyjątkową zabawę przy grillu.

Wyścig będzie obejmował kilkadziesiąt kilometrów, wytyczne zostaną udostępnione wkrótce. Warto śledzić stronę Automobilklubu Polskiego, gdzie na bieżąco będą dodawane kolejne informacje na temat tego wydarzenia. W tym samym dniu odbędzie się także impreza pod nazwą Moto Pomoc dla Ukrainy, gdzie zbierane będą pieniądze na rzecz osób z tego kraju. Tak jak i w przypadku majówki, miejscem głównym spotkania jest ulica Powstańców Śląskich w Warszawie, gdzie znajduje się siedziba Automobilklubu Polskiego.

Zdj. główne: William Krause/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*