Zimowe odmiany motosportu – co możesz uprawiać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zimowe odmiany motosportu – co możesz uprawiać?

Zima to trochę martwy okres, gdy mówimy o motosporcie. Niemniej jednak samochód można zamienić na mniejszy czterokołowiec, a motocykl na skuter śnieżny. Czy wrażenia z jazdy po śniegu lub na torze będą równie pozytywne, jak podczas rajdów po błocie?

Gokarty zimą – idealny zamiennik dla miłośników torów

Chcesz znów poczuć się niczym kierowca wyścigowy? Wszystkie tory w Twojej okolicy są zamknięte z powodu intensywnych opadów śniegu? Nie masz ochoty czekać na koniec zimy, aby pośmigać? W takim razie postaw na gokarty. To wbrew pozorom wymagające pojazdy, na których zaczynają wszyscy przyszli zawodnicy Formuły 1, jednym z nich był na przykład Robert Kubica. Nie myśl sobie, że te małe „samochody” są dla dzieci. Przysporzą Ci wiele radości, szczególnie jeśli wybierzesz się na tor ze znajomymi. Dlaczego warto postawić na gokarty zimą? Poniżej trzy podstawowe powody.

1. Wyjątkowe wrażenia 

Wrażenia z jazdy gokartem można porównać do podróżowania samochodem… wyścigowym, bo silnik brzęczy praktycznie za Twoją głową. Do tego autem bez przedniej szyby, bo w gokartach jej nie ma. Ponadto w wyścigach Formuły 1 w ciasne zakręty wchodzisz z niemałymi prędkościami, więc przeciążenia są naprawdę spore. 

2. Zwycięstwa o ułamki sekund

Tory gokartowe są naprawdę wąskie, dlatego imponujące wyprzedzanie przeciwnika nie wchodzi tutaj w grę. Podczas jazdy starasz się natomiast śrubować czasy okrążeń, zupełnie jak w kwalifikacjach na torze Monza i na każdym innym, na którym odbywa się Grand Prix. Dlatego też zwycięstwa lub porażki rozstrzygają się w ułamkach sekund.

3. Sposób na poprawę techniki jazdy i reakcji

Chcesz szlifować swoje umiejętności prowadzenia pojazdów? Poznać techniki radzenia sobie podczas poślizgów? W takim razie tor gokartowy jest właśnie dla Ciebie. A kiedy jest najlepszy czas na doskonalenie techniki i zbieranie doświadczenia? Oczywiście przed sezonem! Na gokartach przećwiczysz zachowania, które później pozwolą Ci uzyskiwać lepsze wyniki w rajdach – na przykład w Rajdzie Bieszczadzkim Wilcza Sfora, który rozpocznie się już 27 maja 2022 roku!

Zamień motocykl na skuter… śnieżny!

Jesteś fanem jednośladów? W takim razie gokarty raczej Cię nie zainteresują. Na szczęście mamy również coś dla Ciebie, a mianowicie skuter śnieżny. Co ciekawe, wcale nie musisz być w górach. Są firmy, a dokładniej wypożyczalnie, które proponują sprzęt lub organizację imprezy (nawet wyścigów) z udziałem skuterów śnieżnych w Krynicy Górskiej, Wiśle, Ustroniu, ale dowożą sprzęt nawet do Mrągowa, Olsztyna, Kazimierza Dolnego czy na Mazury, dokładnie do Mikołajek! Jak widzisz, zimą możesz się świetnie bawić bez samochodu, ale i bez motocykla.

Quad – poradzi sobie w każdych warunkach

Quad zimą przyda się nie tylko wtedy, gdy konieczne będzie odśnieżenie chodnika czy podjazdu. Te małe czterokołowce sprawdzą się świetnie, gdy będziesz chciał poszaleć po wyznaczonych do tego miejscach, oczywiście w śniegu. Radzą sobie doskonale w trudnych warunkach, podłoża grząskie i błotniste nie są im straszne. Możesz więc liczyć na niezapomniane wrażenia z jazdy. 

Jak widzisz, nie trzeba zsiadać z czterokołowców, a nawet z jednośladów, aby cieszyć się motosportem zimą! Przetestuj gokarty i skutery śnieżne, a jeśli możesz, sprawdź również, jak się jeździ zimą na quadzie!

Zdj. główne: Alexandr Nekrasov/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*