Co to jest Konkursowa Jazda Samochodem?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Co to jest Konkursowa Jazda Samochodem?

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z wyścigami samochodowymi, a nie do końca wiesz jak? Nie masz środków i czasu na zdobycie licencji? Konkursowa Jazda Samochodem to inicjatywa dla Ciebie. O co chodzi w popularnych KJMach?

Konkursowa Jazda Samochodem to inicjatywa zorganizowana przez Polski Związek Motorowy i podlegające mu Automobilkluby. Zawodnicy, którzy uczestniczą w rajdach tego typu nie muszą mieć specjalnej licencji wyścigowej. KJM stanowi więc batalion doświadczalny i możliwość sprawdzenia, czy zabawa jest w ogóle stworzona dla nas.

Do zawodów dopuszczone są auta, które mają ważne badania techniczne, OC i są zarejestrowane. Nie musisz mieć między innymi homologacji wyścigowej czy specjalnej klatki. Zawody tego typu podzielone są na odcinki specjalne, z czego przynajmniej jeden powinien być odcinkiem na drogach publicznych, z zachowaniem przepisów ruchu drogowego. Do tego organizatorzy powinni wytyczyć odcinki specjalne z jazdą slalomem oraz lotne premie i metę.

W zawodach nie mogą brać udziału kierowcy zawodowi, by wyrównać szanse. Harmonogram KJMów znajdziesz na stronie Polskiego Związku Motorowego.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*