Weekend bez Roberta Kubicy. Co robi Alfa Romeo?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Weekend bez Roberta Kubicy. Co robi Alfa Romeo?

Alfa Romeo Orlen Team szykuje się do kolejnych startów w Grand Prix Formuły 1. Zespół jest niezadowolony z postawy kierowców w pierwszych wyścigach. Szwajcarsko-włosko-polski zespół chce poprawić się na torze Silverstone i szuka przyczyn słabych wyników. 

Wiadomo, że na legendarnym torze w Wielkiej Brytanii nie pojawi się Robert Kubica. Polak testował bolid C39 podczas ostatnich dwóch wyścigów (GP Syrii i GP Węgier), a teraz team przygotował dla niego odpoczynek. Nie oznacza to jednak, że Alfa Romeo jest niezadowolona z usług Polaka.

Przyczyną zmiany jest skonfigurowanie aut pod kierowców wyścigowych. Zespół chce, aby Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi w pełni wykorzystali czas na jazdę i zanotowali postęp w wynikach. Kubica, który będzie odpoczywał od F1 przeniesie się do serii DTM, gdzie zadebiutuje jako kierowca Orlen Team ART w aucie BMW.

Grand Prix na Silverstone zaplanowano na 2 i 9 sierpnia. Pierwsza część to tradycyjny wyścig o GP Wielkiej Brytanii, a druga to GP 70-lecia, na cześć rocznicy pierwszego wyścigu motorowej królowej sportu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*