ORLEN sponsorem tytularnym jubileuszowego Rajdu Polski!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
ORLEN sponsorem tytularnym jubileuszowego Rajdu Polski!

Blisko sto lat temu, 23 lipca 1921 roku, sześć samochodów wyruszyło z Warszawy w kierunku Białowieży i z powrotem. Zwycięzcom przedsięwzięcia był Tadeusz Heyne, jeden z krajowych pionierów motoryzacji. W ten sposób rozpoczęła się piękna historia Rajdu Polski.

Warto zauważyć, że polski klasyk ustępuje pod względem historii wyłącznie słynnemu Rajdowi Monte Carlo! Tegoroczna edycja zostanie rozegrana w dniach 18-20 czerwca.

Rajd rozpoczniemy naturalnie w Mikołajkach, które niezmiennie od 2005 roku goszczą najlepszych kierowców z świata, a także polską czołówkę w tej dyscyplinie sportu. Na słynnych mazurskich szutrach zostanie również przeprowadzona znakomita większość prób sportowych, wśród których nie zabraknie odcinków specjalnych na wyjątkowym, jednym z nielicznych tego typu obiektów na świecie jakim jest Tor Mikołajki. Biura rajdu, podobnie jak w latach ubiegłych znajdą swoje miejsce w gościnnym hotelu Gołębiewski. Nie mam wątpliwości, że rywalizacja w jubileuszowej edycji ORLEN 77. Rajdu Polski spotka się z żywym zainteresowaniem i potwierdzi elitarną pozycję Polski w gronie krajów, w których rajdy cieszą się największą popularnością.

poinformował prezes Polskiego Związku Motorowego, Michał Sikora.

(Fot. materiały prasowe ORLEN)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*