Robert Kubica i Fernando Alonso otrzymali zgodę na udział w testach

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Robert Kubica i Fernando Alonso otrzymali zgodę na udział w testach

Zespół Ferrari miał nadzieję, że wywalczy pozwolenie dla Carlosa Sainza, lecz plan spalił na panewce. Kubica i Alonso zostali włączeni do testów F1 dla młodych kierowców.

Posezonowe testy kierowców królowej motorsportu w Abu Zabi z założenia miały dotyczyć wyłącznie zawodników, którzy mają nie więcej niż dwa wyścigi F1 na swoim koncie.

Burzę wśród społeczności Formuły 1 wywołała decyzja FIA odnośnie zgody na udział w testach weteranów takich jak Robert Kubica i Fernando Alonso.

O zgodę w drodze wyjątki starało się również Ferrari. Dzięki testom w Abu Zabi, Carlos Sainz szybciej oswoiłby się z włoskim bolidem. Do sytuacji odniósł się szef zespołu Ferrari, Mattia Binotto – „Mamy bałagan. To źle, że tacy kierowcy jak Alonso testują w Abu Zabi, bo to miały być jazdy dla młodych kierowców. Powiedzieliśmy to stanowczo FIA. Poprosiliśmy o pozwolenie na testy dla Sainza, ale nie otrzymaliśmy żadnego wsparcia”.

(By Matthew Lamb – https://www.flickr.com/photos/94169616@N03/26750927523/in/album-72157666534315094/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49176825)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*