Odszedł Andrzej Karaczun – uznany dziennikarz motoryzacyjny i zapalony miłośnik rajdów

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Odszedł Andrzej Karaczun – uznany dziennikarz motoryzacyjny i zapalony miłośnik rajdów

3 kwietnia, w wieku 66 lat, odszedł Andrzej Karaczun. Dziennikarz przez całą swoją karierę zawodową związany był z motoryzacją. Poza słowem pisanym, współtworzył także programy telewizyjne.

Karaczun działał między innymi we współpracy ze Sztandarem Młodych, Słowem Powszechnym, tygodnikiem Moto Express, czy też Auto Moto. W 1986 roku został doceniony przez Polski Związek Motorowy, który przyznał mu pierwsze miejsce w konkursie literackim pt. „Złote Koło”.

Nie mniej jednak, największą pasją dziennikarza były rajdy samochodowe – przez ponad 20 lat, w okresie 1995-2019, piastował stanowiska kierownika biur prasowych i rzecznika prasowego Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski: Warszawskiego, Mazowieckiego, Nadwiślańskiego, Orlen, Arłamów, Karkonoskiego, Rzeszowskiego, Dolnośląskiego i Rajdu Barbórka.

To wielka strata dla całego środowiska skupionego wokół polskiego motorsportu.

Pogrzeb Andrzeja Karaczuna rozpocznie się w poniedziałek 12 kwietnia o godz. 11:30 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Jadwigi w Milanówku przy ul. Kościuszki 41.

(Photo by Thomas Bormans on Unsplash)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*