Rękawice motocyklowe – w nich możesz się ścigać

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Rękawice motocyklowe – w nich możesz się ścigać

Rękawice to kluczowy element ubioru każdego motocyklisty. Pełnią wiele istotnych funkcji, przez co warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Jak wybrać odpowiedni produkt?

Podstawowe zabezpieczenie motocyklisty: kask i rękawice

Aby jazda na motocyklu była w stu procentach bezpieczna, należy zadbać o odpowiedni strój. Obejmuje on takie elementy jak buty, kask, kurtkę, a także rękawice motocyklowe. Ich rola jest niezwykle ważna zarówno dla wygody, jak i dla zdrowia oraz bezpieczeństwa – chronią dłonie przed zimnem, wiatrem i uszkodzeniem w razie wypadku. Wysokiej jakości rękawice zapewniają pewniejszy chwyt, dzięki czemu ryzyko utracenia panowania nad kierownicą będzie znacznie mniejsze.

Wybór rękawic motocyklowych – na co zwrócić uwagę?

Podczas wybierania rękawic motocyklowych należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim musimy odpowiednio dobrać rozmiar – nie powinny być ani za ciasne, ani za luźne, ponieważ w razie wypadku nie będą dobrze spełniać swoich funkcji. Przed zakupem warto przymierzyć wybrane rękawice, co jednak może być utrudnione podczas korzystania ze sklepów internetowych. W takim przypadku powinniśmy zmierzyć długość palca środkowego oraz obwód dłoni na wysokości kostek podczas zaciskania pięści. Większość produktów trzyma się standardowej miary, jednak niektóre firmy proponują swoje własne rozmiarówki – warto mieć to na uwadze.

Kolejną kwestią jest długość fartucha – nie może być za krótki, ponieważ odpowiada za szczelne zapięcie kurtki motocyklowej. Rękawice powinny być wyposażone także we wzmocnienia oraz elementy antypoślizgowe. Mile widzianym dodatkiem będą odblaski, które pomogą zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

Na końcu powinniśmy przeanalizować zastosowane materiały. Najczęściej stosuje się skórę, która prezentuje świetne parametry pod względem wytrzymałości. Dokładne cechy zależą od zwierzęcia, z którego pozyskano materiał; powszechnie uważa się, że najlepszą jakość prezentuje skóra kangura lub kozy. W kwestii tworzyw sztucznych możemy postawić na kevlar, który jest także stosowany między innymi w kamizelkach kuloodpornych. Na rynku znajdziemy wiele wariantów rozmiarowych, materiałowych, a nawet kolorystycznych. Prezentujemy kilka z najlepszych modeli, które sprawią, że jazda motocyklem będzie bezpieczna i komfortowa.

Shima RS-1

To model rękawic sportowych, które idealnie dopasowują się do kształtu dłoni. Prezentują liczne właściwości ochronne, dzięki którym możemy być pewni bezpieczeństwa swoich rąk. Są dedykowane sportowcom, jednak z powodzeniem mogą być wykorzystane również do użytku turystycznego.

Model został wykonany ze skóry koziej, która odznacza się wysokim poziomem wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. W miejscach, które są szczególnie narażone na różne niekorzystne czynniki, zastosowano podwójną warstwę materiału. Na nadgarstkach znalazł się węglowy protektor, a dwa ostatnie palce zostały ze sobą zszyte w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Ponadto model ten wyposażono także w ochraniacze kostek na każdym z palców.

Idealne dopasowanie rękawic do dłoni jest możliwe dzięki elastycznym wstawkom w miejscach zgięć oraz funkcjonalnemu paskowi na nadgarstku. Shima RS-1 to rękawice, które charakteryzują się wygodnym i komfortowym krojem – produkt będzie strzałem w dziesiątkę dla niejednego motocyklisty.

Spidi X-4 Coupé

Model X-4 Coupé to propozycja od Spidi, opracowana pod kątem sportowej jazdy w ciepłe dni. Rękawice doskonale sprawdzą się w okresie letnim, kiedy temperatury są wyższe – pod motocyklowym strojem nasze ciało nagrzewa się znacznie szybciej. Dzięki rękawicom motocyklowym od Spidi możemy utrzymać pełen komfort jazdy, mimo niesprzyjających upałów.

X-4 Coupé zostały wykonane z niezwykle wytrzymałej skóry koziej i trójwarstwowego perforowanego materiału. Podobnie jak w przypadku wcześniej omawianego modelu, znajdziemy tutaj protektory z włókna węglowego. Dużym atutem jest fakt, że rękawice umożliwiają obsługę ekranów dotykowych – na palcu wskazującym zastosowano specjalnie przystosowany do tego materiał.

Na zewnętrznej i wewnętrznej stronie, a także z boku dłoni, umieszczono solidne wzmocnienia. Rękawice motocyklowe X-4 Coupé idealnie dopasowują się do dłoni dzięki zastosowaniu na nadgarstkach podwójnego, regulowanego zapięcia na rzep. Całość jest lekka i niebywale wygodna – otwory wentylacyjne gwarantują ciągły dopływ powietrza, co ogranicza nadmierne pocenie się dłoni.

R-tech Robo

R-tech Robo to jeden z modeli najchętniej wybieranych przez motocyklistów. Są to certyfikowane rękawice, które zachęcają wysoką jakością i znakomitą ochroną. Zostały wzmocnione skórą bydlęcą, która charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością. Wnętrze rękawic jest wyścielone miękką podszewką poliestrową.

To rękawice z najwyższej półki, wyposażone w wiele funkcjonalnych elementów, które skutecznie poprawiają bezpieczeństwo naszych dłoni. Znajdziemy tutaj między innymi wzmocnione warstwy typu Calrino, protektory na palcach i kostkach, a także regulowany pasek z rzepem. Rękawice motocyklowe R-tech Robo doskonale dopasowują się do kształtu dłoni i zapewniają należyty poziom komfortu. Harmonijka znajdująca się z tyłu dłoni i palców znacznie zwiększa swobodę ruchu, która jest kluczowa podczas prowadzenia jednośladu.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*