Artykuł sponsorowany
Miłośnikom samochodów i prawdziwym pasjonatom bardzo często trudno jest pożegnać się z autem, kiedy nadejdzie na nie czas. Niestety, często okazuje się, że po poważnej kolizji lub w wyniku rozległej awarii nie ma sensu już naprawiać auta i skup lub złomowisko to jedyne sensowne rozwiązanie. Chociaż trudno to w pełni zaakceptować, czasami najlepszym wyjściem z sytuacji jest zostawienie samochodu w skupie. Sprawdź, po czym poznać, że samochód nadaje się już tylko do skupu.
Na skup aut najczęściej trafiają samochody powypadkowe. Często jest to jedyne wyjście, ponieważ wiekowe auto po poważnej kolizji, raczej nie nadaje się już do naprawy, a przynajmniej nie będzie ona opłacalna. W sytuacji, kiedy najbardziej pokiereszowana jest karoseria, a nie części wewnętrzne auta, na skupie można sprzedać całe auto lub elementy po bardzo okazyjnej cenie. Pojazdy powypadkowe, nawet te w opłakanym stanie, są na skupie naprawiane lub rozbierane na części i w ten sposób sprzedawane. Niezależnie od stanu samochodu, możesz mieć pewność, że cena, jaką zaoferuje kupiec w komisie będzie wyższa niż w skupie złomu. Więcej na temat sprzedaży aut w różnym stanie do skupu dowiesz się ze strony https://cargryf.pl/skup-aut/.
Podzespoły i systemy w samochodach mają swoją hierarchię, według której najlepiej jest ocenić, czy samochód nadaje się jeszcze, by go naprawić, czy bardziej opłaci się oddać go na skup. Tak błahe elementy, jak wycieraczki, czy kierunkowskazy można naprawić za niewielką kwotę i bez problemu dalej jeździć autem. Z kolei naprawa naprawdę ważnych elementów, jak silnik, sprzęgło, czy hamulce, może wiązać się z kosztami zbliżonymi lub przewyższającymi wartość całego auta. Jeśli okaże się, że reperowanie części lub całych podzespołów w samochodzie jest nieopłacalne, skup aut, to najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie.
Jak wydobyć największą wartość z samochodu, który zupełnie nie nadaje się już do użytku? Możesz skorzystać z więcej niż jednej możliwości na sprzedaż. Nowe, sprawne części z auta oddać do skupu i otrzymać atrakcyjną ofertę, a resztę, niesprawnych elementów i karoserię oddać do skupu złomu, by wykorzystać wszystkie elementy auta. Dzięki takiemu podejściu zmaksymalizujesz swój zysk ze sprzedaży starego samochodu. Nie zawsze dane rozwiązanie jest jedynym, a wybór tylko jednej opcji najlepszy. Czasem warto poszukać możliwości nieco bardziej skomplikowanych, które będą po prostu najbardziej opłacalne.
Mówi się, że kierowca cieszy się dwa razy – kiedy kupi samochód i kiedy go sprzeda. Sprzedaż niestety nie zawsze może odbyć się szybko, na idealnych warunkach i z największym zyskiem. Auta po kolizjach czy mocno awaryjne często nadają się do oddania tylko do skupu, gdyż żadna osoba prywatna nie podejmie się tak kosztownej renowacji. Do sprzedaży samochodu w złym stanie należy podchodzić chłodno i racjonalnie, co czasem wymaga podjęcia trudnych, ale korzystnych finansowo decyzji. Swojego wyboru na pewno nie pożałujesz, kiedy przy kupnie nowego auta będziesz mógł wykorzystać dodatkową gotówkę ze sprzedaży samochodu do skupu.
Fot.: Will Creswick/unsplash.com