Te rzeczy są niezbędne w magazynie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Te rzeczy są niezbędne w magazynie

Artykuł sponsorowany

Odpowiednie wyposażenie magazynu pozwala na bezpieczne przechowywanie i wydawanie towaru. Przeczytaj, jakie sprzęty są niezbędne dla sprawnej organizacji magazynu.

Odpowiednia organizacja przestrzeni magazynowej

Magazyny pełnią istotną rolę w obsłudze procesów logistycznych. Dzięki dopasowaniu wyposażenia do prowadzonej działalności, specyfiki towarów oraz wielkości pomieszczenia możliwe jest sprawne funkcjonowanie magazynu. 

Regały magazynowe i paletowe

Głównym elementem wyposażenia każdej przestrzeni magazynowej są meble. W halach magazynowych wykorzystuje się przede wszystkim regały magazynowe i paletowe, regały wspornikowe, wjezdne oraz antresole. Wybór dokładnych rodzajów i wymiarów mebli jest zależny od wielkości i wysokości pomieszczenia oraz od rodzaju przechowywanych w magazynie materiałów. Profesjonalny regał magazynowy powinien umożliwiać składowanie ciężkich towarów, które wymagają solidnego i bezpiecznego podłoża. Warto zaopatrzyć się także w regały magazynowe wyposażone w plastikowe pojemniki, które ułatwiają organizację i ekspozycję drobnicy. Kolorowe i przezroczyste pojemniki magazynowe umożliwiają segregację konkretnych produktów, a odpowiednie oznaczenie pojemników optymalizuje pracę i pozwala zachować kontrolę nad ilością asortymentu.

Palety do magazynu

Podstawowym elementem wyposażenia wielu magazynów, sortowni oraz hal produkcyjnych, także tych o ograniczonej przestrzeni do składowania asortymentu, są palety słupkowe. Funkcjonalne palety metalowe słupkowe można łatwo transportować na wózkach widłowych lub paletowych i użytkować w trudnych warunkach zarówno w zamkniętych magazynach, jak i na zewnątrz, niezależnie od warunków atmosferycznych czy pory roku. Palety słupkowe pozwalają na wygodne składowanie towarów układanych w stosach, a przy tym są kompatybilne z europaletami.

Magazynowe wózki transportowe

Wózki transportowe należy dobrać do rodzaju składowanych towarów. Na stronie https://hhl-regaly.pl/ dostępne są modele systemowe, platformowe, wózki wyposażone w konstrukcję półkowe i skrzyniowe wózki ręczne. Dużą popularnością w halach magazynowych cieszą się wózki widłowe i platformowe, które wyróżniają się solidną konstrukcją i pozwalają na długotrwałą eksploatację. Praktyczne wózki mogą mieć wiele zastosowań, m.in. stanowić uzupełnienie wyposażenia linii montażowych czy produkcyjnych.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*