Strój kierowcy wyścigowego – jak o niego zadbać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Strój kierowcy wyścigowego – jak o niego zadbać?

Tak jak w przypadku każdej innej części garderoby, strój kierowcy wyścigowego wymaga systematycznego czyszczenia odpowiednimi preparatami. Jak więc zadbać o nasz kombinezon, by służył nam długo i prezentował się tak, jak tego chcemy?

Jakie preparaty możemy stosować do kombinezonów?

Na specjalistycznych stronach z łatwością możemy znaleźć wiele środków od czołowych marek, a w ofercie dostępne są czasem także dedykowane płyny dla kombinezonów danego producenta. Poza tak oczywistymi rzeczami, jak płyn do prania, możemy znaleźć szereg innych produktów, które ułatwią nam życie przed, w trakcie oraz po zawodach. 

Dla przykładu, szeroko stosowanym środkiem jest odplamiacz, który pozwala na szybkie usunięcie zabrudzeń z kombinezonu. Jest to szczególnie przydatne, jeżeli czeka nas rozmowa przed kamerą lub wycieczka na podium. Wielu kierowców używa również sprayu chłodzącego do bielizny. W upalne, letnie dni podczas jazdy po rozgrzanym torze, schłodzenie wrażliwych części ciała nie tylko przynosi ulgę, lecz jest dla nas dobre również ze względów zdrowotnych.

Co wybrać? Wiele zależy od materiału

Kolejnym krokiem do zadbania o strój wyścigowy jest dobór odpowiednich środków. Cały proces poszukiwania dobrego preparatu dla naszego stroju powinniśmy jednak zacząć od przefiltrowania wyników pod względem materiału, do którego są one przeznaczone. Jedne będą działały w pożądany sposób tylko ze skórą, inne zaś poradzą sobie ze strojami posiadającymi domieszki tworzyw sztucznych.

Na rynku znajdują się także preparaty uniwersalne, które bez problemu możemy stosować do każdego materiału. Taki ruch opłaca nam się najbardziej w momencie, gdy posiadamy kilka kombinezonów i różnią się one materiałem, z jakiego zostały stworzone. Dzięki temu będziemy mieli pewność, iż nie pomylimy środka czyszczącego i nie uszkodzimy w głupi sposób naszego stroju.

Strój kierowcy to nie tylko kombinezon

Nie możemy zapominać o tak ważnej dla wielu kierowców rzeczy, jak kask. Dla sporego grona jest to najbardziej reprezentatywna część całego stroju, którą można skutecznie spersonalizować. Nie można więc się dziwić, że w specjalistycznych sklepach kupimy całą gamę środków przeznaczonych tylko i wyłącznie dla kasków.

Oprócz płynów do czyszczenia (najczęściej w sprayu) znajdziemy również zmywacze do usuwania naklejek czy wszelkiego rodzaju środki polerujące. Oczywiście można znaleźć wielu oddanych fanów matowych kolorów, lecz jeśli ktoś posiada błyszczący bądź perłowy lakier i chce, by kask prezentował się jak najlepiej, jest to zdecydowany must-have.

W najlepszych sklepach z odzieżą przeznaczoną do motorsportu bez problemu trafimy również na środki do butów czy rękawic. Warto z pewnością rozważyć zakup odświeżacza, który nie tylko pozwoli na zachowanie świeżości stroju podczas kilkudniowych zawodów, ale również uchroni nas przed rozwojem drobnoustrojów, które mogą prowadzić do powstawania nieprzyjemnego zapachu.

zdj. główne: ZU photography/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*