EKO PGE Ekstraliga: kolejne kluby włączyły się do ekologicznej akcji!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
EKO PGE Ekstraliga: kolejne kluby włączyły się do ekologicznej akcji!

Do grupy klubów dołączyły ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz, MOTOR Lublin, FOGO Unia Leszno i oraz ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa. Najnowsze materiały ligi prezentują działania na rzecz środowiska, w których udział wzieli młodzi adepci żużla.

Zajęcia adeptów szkółki żużlowej dotyczyły między innymi odsysania metanolu w motocyklu żużlowym. Zawodnicy ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz wiedzą już jak obchodzić się z metanolem oraz na czym polega jego tankowanie i odsysanie ze zbiornika żużlowego! Wszystko w ramach programu edukacji ekologicznej!

Z kolei adepci Motoru Lublin nauczyli się zasad związanych z prawidłowym i ekologicznym eksploatowaniem oleju silnikowego. Dzięki temu, odpady olejowe trafią tam gdzie ich miejsce.

Młodzież FOGO Unii Leszno poznała podstawowe zasady funkcjonowania mat ekologicznych w sporcie żużlowym. Adepci Unii Leszno przeszli szkolenie związane z ekologią.

I w końcu, ELTROX Włokniarz Częstocowa przedstawił prawidłowy i ekologiczny sposób mycia motocykli i osprzętu na dedykowanym stanowisku.

(Fot. materiały prasowe PGE Ekstraliga)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*